Szkoła Podstawowa im.Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie


Idź do treści

Menu główne:


2008/2009

Z życia szkoly

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

"Wybiła już godzina,
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite,
nad książką szkolną, nad zeszytą ..."

Po ponad dwumiesięcznym okresie wakacji w poniedziałek 1 września 2008r. zabrzmiał pierwszy dzwonek. Dzień ten był jak co roku bardzo uroczyście obchodzony w naszej szkole. Uczniowie z niepokojem spostrzegli, że są o wiele wyżsi niż przed wakacjami. Z ciekawością wysłuchali przemówienia powitalnego pani dyrektor Iwony Senske oraz montażu słownego przygotowanego przez młodszych kolegów.


Po części oficjalnej odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami:

  • przedszkole, kl. "0" - p. Karolina Świtek,
  • klasa I - p. Mirella Roszak,
  • klasa II - p. Halina Szulc,
  • klasa III - p. Karolina Lewandowska,
  • klasa IV - p. Monika Czarniak,
  • klasa V - p. Lidia Nowak,
  • klasa VI - p. Sławomir Derkowski.SPRZĄTANIE ŚWIATA

19 września 2008r. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję "Sprzątanie Świata". Wzięła w niej udział cała społeczność szkoły: 74 uczniów oraz 9 nauczycieli. Samorząd Uczniowski przeprowadził tego dnia wiele konkursów z wykorzystaniem odpadów: plastikowych butelek, gazet, kartonów. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach, przy okazji uczyły się jak dbać o środowisko. Na zakończenie odbył się quiz ekologiczny. Następnie dzieci wraz z nauczycielami sprzątały Murzynno. Wysprzątały teren boiska szkolnego, teren wokół szkoły, ośrodka zdrowia i parku, drogę prowadzącą w kierunku Klepar, na cmentarz, w kierunku Gęzewa. Tego dnia zebrano 26 worków śmieci.DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ - 13 października 2008r.

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klasy czwartej przygotowali akademię. Były również upominki dla nauczycieli z podziekowaniem za trud włożony w nauczanie i wychowanie.
Z zaproszenia na uroczystość skorzystały emerytowane nauczycielki p. S.Milewska i p. E.Zamojska.ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

18 października 2008r. odbyła się uroczystość z okazji "Święta Ziemniaka". Po uroczystym powitaniu wszystkich, którzy przybyli do Krainy Ziemniaka Darek Sąsała wprowadził uczniów w tematykę imprezy retycując wiersz "O ziemniaku". Uczniowie wysłuchali też "Krótkiej bajki o ziemniaku" oraz informacji przyrodniczo - historycznych o ziemniaku, aby wziąć udział w quizie, który został przygotowany dla klas IV - VI. Najmłodsi rozwiązywali zagadki o warzywach.
W konkursach brali też udział nauczyciele, był to konkurs na najdłuższą obierkę oraz w konkursie, kto najszybciej obierze najwięcej ziemniaków. W tej konkurencji brali udział nauczyciele kontra drużyna uczniów. Wygrali nauczyciele.
Uczniowie przedstwili też scenkę pt."Dzik obserwuje pole ziemniaków". Rozstrzygnięto też konkurs na największe i najdziwniejsze warzywo. Były też konkursy plastyczne i zawody sportowe.
Atrakcją była degustacja ziemniaka w mundurkach, były też frytki. To był udany dzień!ŚLUBOWANIE PIERWSZEJ KLASY

23 października 2008r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Kolejny rocznik pierwszaków z wielkim przejęciem i zapałem przyrzekał uczyć się pilnie i godnie reprezentować szkołę. Po programie artystycznym i pasowaniu uczniowie klasy II udzielili kilku uczniowskich rad i wręczyli przygotowane przez siebie upominki.HALLOWEEN - 31 PAŹDZIERNIKA 2008r.

Święto Halloween bardzo przyjęło się w naszej szkole. Tego dnia do szkoły przybyły zjawy, duchy, potwory i inne straszne postacie. Wszyscy świetnie się bawili, bo Samorząd Uczniowski przygotował wiele konkursów: mumia, rzut duchem do celu, picie magicznego napoju, łowienie jabłek.
Straszne postacie wydawały "straszne odgłosy". Dzieci układały też puzzle, hasło związane z Halloween. Nie zabrakło też tańca z miotłą. Zabawa się udała, było świetnie!ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada przypada 90 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 7 listopada 2008r. odbyła się z tej okazji uroczysta akademia przygotowana przez p Sławomira Derkowskiego. Uczniowie z klas IV - VI przedstawili piękny montaż słowno - muzyczny. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka obrazująca walkę żołnierza poległego o niepodległość.

G:\zupelnie_nowa\images\11Listopad2008.png
Error File Open Error

ANDRZEJKI
W tym roku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową 21 listopada 2008r.. Na zabawę stawili się prawie wszyscy uczniowie. Jak zwykle mamy upiekły przepyszne ciasta i sklepik był czynny podczas przerw tanecznych. Zabawę rozpoczęły tańcem dziewczęta z sekcji tanecznej, a przygotowała je p. H.Szulc. Było wiele wróżb i konkursów, które przygotował opiekun SU p. H.Szulc. Królową balu została Liliana Lewandowska, a królem - Krzyś Senske.
Podczas dyskoteki wybieraliśmy też najsympatyczniejszą dziewczynę, którą została Kinga Sąsała z klasy II i najsympatyczniejszego chłopaka - Błażeja Czaję z klasy II.


BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU
18 grudnia 2008r. do naszej szkoły przybyli harcerze, aby przekazać nam Betlejemskie Światełko Pokoju. Wysłuchaliśmy rozkazu komendanta, kilku wierszy o tematyce bożonarodzeniowej, śpiewaliśmy wspólnie kolędy, a na zakończenie Samorząd Uczniowski przygotował też recytację wierszy.


WIGILIA SZKOLNA
Starym zwyczajem ostani dzień przed świętami żegnamy się uroczystą "wigilią szkolną". Dnia 22 grudnia 2008r. przybyli do nas zaproszeni goście, pan burmistrz Adam Roszak, emerytowane nauczycielki oraz rodzice. Uroczyście wszystkich powitała pani dyrektor Iwona Senske, skłądając ciepłe życzenia. Następnie dzieci, rodzice, wychowawcy oraz zaproszeni goście obejrzeli "Szopkę" przygotowaną przez uczniów kl. IV, V, VI. Swoje zdolności pokazały także dzieci z przedszkola.
Po zakończonych przedstawieniach podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie serdeczne życzenia.DZIEŃ BABCI I DZIADKA
21 i 22 stycznia 2009r. przedszkolaki oraz dzieci z kl. I - III przygotowały program artystyczny z okazji tego święta. Babcie i Dziadkowie przybyli do szkoły licznie, z ciekawością oczekując na niespodziankę, którą przygotowały wnuczęta.


ZABAWA KARNAWAŁOWA
30 stycznia 2009r. odbyła się bal karnawałowy, na który z niecierpliwością czekały młodsze dzieci, aby móc się przebrać specjalnie na tę okazję. Były postacie bajkowe, bohaterowie filmów, ale na pierwszy plan wysuwały się jak zwykle piękne księżniczki.
Nie zabrakło tego dnia atrakcji, które przygotował Samorząd Uczniowski z p. H.Szulc. Odbyło się przedstawienie pt."Nie ma tego złego...", a dziewczęta z sekcji tanecznej wystąpiły w tańcu cha, cha.
Odbyły się konkursy tańca z balonem na gazecie, jedzenie jogurtu i ryżu preparowanego na czas.
Największą atrakcją było przyjście Gwiazdora z workiem słodyczy.


WALENTYNKI
13 lutego 2009r. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Walentynek było tak dużo, że z trudem zmieściły sie w naszej "skrzyneczce."


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
W tym roku witaliśmy wiosnę 23 marca 2009r.. Z tej okazji niektóre klasy pięknie się przebrały i w naszej szkole zrobiło się ciepło i kolorowo, bo na dworze było bardzo zimno. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski z opiekunem.
W tematykę wiosenną wprowadziły nas dziewczynki z klasy II, które recytowały wiersze o wiośnie. Następnie uczniowie klas IV - VI przeprowadzili reporterskie sprawozdania z poszukiwań wiosny. W telewizji stacji Murzynno głównym reporterem był Wojtek Marczak z klasy IV. Przedstawiciele klas brali udział w konkursach i quizach. Główną atrakcją dnia był pokaz mody i wybór Miss Wiosny. Na zakończenie była degustacja przepysznych potraw.ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
Z okazji Światowego Dnia Ziemi 22 kwietnia 2009r. Samorząd Uczniowski przygotował apel. Celem tego apelu było rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych i troska o ochronę przyrody, a także zachęcanie uczniów do "ekologicznych" zachowań. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Ania Kucharska powiedziała, że w tym dniu wszyscy ludzie - przyjaciele Ziemi - robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. W tym dniu ludzie całego świata zastanawiają się jakich spustoszeń na swojej planecie dokonał człowiek, jakie są tego skutki, jak można to zmienić. Uczniowie wyjaśniali, co to jest ekologia, śpiewali piosenki, recytowali wiersze.

Na zakończenie podsumowano konkurs plastyczny "Ziemia, moja planeta":

  • I miejsce zajęły: Kinga Sąsała - kl. II, Wiktoria Wójcik - kl. II,
  • II miejsce zajął: Błażej Czaja - kl. II
  • III miejsce zajęli: Marcin Rafiński - kl. II, Marysia Zawada - kl. II.


Wyróżnienie otrzymali: Darek Majewski, Weronika Nowacka, Czarek Wołoszyn, Julia Kozak (wszyscy z klasy II).
Na wszyskich uczestników konkursu i zwyciężców samorząd ufundował nagrody.ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI


"Trzeci Maja radością wiosenną
wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
sztandarami biało - czerwonymi
umaiła się Rzeczpospolita."


30 kwietnia 2009r. uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. M.Czarniak zaprezentowali montaż
słowno - muzyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791r.

G:\zupelnie_nowa\images\3maja2009.png
Error File Open Error

"Trzeci Maja - cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących dat i uroczystości (...) Zatrzymaj się więc na chwilę, aby rozważyć te trzy ważne w historii Polski słowa, pojawiające się często jak hasło narodowe Polaków. Brzmią one: BÓG, HONOR, OJCZYZNA".ŚWIĘTO KSIĄŻKI - JULIAN TUWIM
14 maja 2009r. odbyło się w naszej szkole święto książki, poświęcone poezji Juliana Tuwima. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III przebrali się w postaci z wierszy poety. Pojawiła się: Zosia - Samosia, Kucharka, Pan Hilary, Grześ, Komar, Dudek, ...
Za najpiękniejsze przebrania jury wręczyło nagrody i dyplomy.
Tego dnia uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o Julianie Tuwimie. Przedstawiciele klas pięknie przeczytali kilka wierszy. Dzieci brały udział w konkursie, dotyczącym Juliana Tuwima i jego wierszy. Przedszkolaki przygotowały piękne przedstawienie pt. "Rzepka".
Uczniowie klasy III podczas przedstawienia przenieśli wszystkich do: Hilarowa, Akacjowa, Abecadłowic, Rzepkowic i Dyziowic. W czasie ich występu publiczność odpowiadała na zadawane pytania i wykonywała rozmaite zadania.
Na zakończenie za namową Dyzia - Marzyciela w każdej klasie "... poszły w ruch kartki, kredki i ołówki - marzenia spłynęły na papier z każdej małej główki."


KONKURS RECYTATORSKI
27 maja 2009r. odbył się w Gniewkowie Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I - III. Z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie klasy II i III. Dzieci recytowały wiersze Ewy Szelburg - Zarembiny. W kategorii klas II - I miejsce zajęła Kinga Sąsała za wiersz "Ptaszki", II miejsce - Weronika Nowacka za wiersz "Krasnoludki". W kategorii klas III - I miejsce zajęła Milena Kraszewska. Dodatkową atrakcją było pasowanie wszystkich dzieci na czytelnków biblioteki.


DZIEŃ MAMY
Z okazji Dnia Mamy 26 maja 2009r. przedszkolaki oraz uczniowie klas: I, II i III przygotowali programy artystyczne dla swoich mam. Dzieci recytowały wiersze, wręczały mamom własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło też chwil refreksji przy kawie i pysznych ciastkach. Mamy z chęcią brały udział w różnych konkursach.


DZIEŃ DZIECKA I SPORTU
Dzień Dziecka upłynął pod znakiem rozgrywek sportowych. Poszczególne klasy rywalizowały między sobą w grach zespołowych, m.in. piłce nożnej. Odbył się również wyścig rzędów, a w przerwach między meczami występowały dziewczęta z układami tanecznymi. Nie zabrakło lodów, napojów oraz słodyczy.


WYCIECZKA SZKOLNA
Dnia 8 czerwca 2009r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Brzozy koło Torunia. Atrakcji było wiele, m.in. jeździliśmy konno, pływaliśmy łódkami po stawie.


FESTYN "WAKACJE TUŻ, TUŻ ..."
10 czerwca 2009r. uczniowie wzięli udział w festynie zorganizowanym przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Warzynie. Uczniowie brali udział w różnych konkursach, np. rzucanie lotkami, w skoku w dal.


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
W dniu 19 czerwca 2009r. w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego. Uczniowie klasy VI przygotowali z tej okazji program artystyczny, w którym podziękowali wszystkim nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły za trud i cierpliwość włożone w ich nauczanie i wychowanie.
Pani Dyrektor wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyrożnieniem oraz nagrody książkowe.
Na koniec uczniowie rozeszli się do klas, gdzie odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami.

Strona główna | O szkole | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego