Szkoła Podstawowa im.Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie


Idź do treści

Menu główne:


2012/2013

Z życia szkoly

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 3 września 2012r.. Pani dyrektor Iwona Senske serdecznie powitała wszystkich zebranych. Po powitaniu i przemówieniu uczniowie z klasy V i VI wystąpili w krótkim programie artystycznym. Następnie uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami.

Wychowawcami klas zostali:
oddział przedszkolny, klasa "0" p. A.Kozłowska,
klasa I - pani Karolina Lewandowska,
klasa II - pani Mirella Roszak,
klasa III - pani Halina Szulc,
klasa IV - pani Marzanna Czeladka,
klasa V - pani Monika Czarniak,
klasa VI - pani Lidia Nowak.


PIKNIK INTEGRACYJNY - TACY SAMI A ŚCIANY MIĘDZY NAMI
Dnia 6 września 2012r. uczniowie z klas IV - VI wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Warzynie. Uczniowie brali udział w różnych konkursach, np. rzucanie lotkami.


WYCIECZKA DO LASU - SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 14 września 2012r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tego dnia wszyscy wybrali się na wycieczkę do lasu, gdzie poznali na czym polega praca leśników oraz posprzątali las. Nie zabrakło poczęstunku oraz konkursów.


PASOWANIE NA UCZNIA
Dnia 3 października 2012r. odbyło się uroczyste pasowanie najmłodszych uczniów naszej szkoły na pierwszoklasistów. Na tę radosną uroczystość najmłodsi uczniowie czekali miesiąc. Pod okiem wychowawczyni pani Karoliny Lewandowskiej przygotowywali się do tej ważnej chwili od początku roku szkolnego. Wśród twarzyczek można było zobaczyć zarówno zaciekawienie, uśmiech jak i przejęcie. Podniosłość chwili wyznaczył odświętny strój: jednakowe czarne spódnice, białe bluzki i żakowskie birety na głowach.

Zanim nastąpiła ceremonia pasowania uczniowie musieli wykazać się swoimi umiejętnościami i zdać egzamin z wiedzy o szkole i o ojczyźnie. Odpowiadali na pytania, śpiewali i tańczyli. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, później Pani Dyrektor przyjęła pierwszoklasistów do grona uczniów, dokonując uroczystego pasowania wielkim piórem. Uczniowie klasy drugiej powitali pierwszoklasistów wrodzinie iswą pomoc wtrudności. Wychowawczyni wręczyła legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, a starsi koledzy drobne upominki.

Część artystyczna zakończyła się wspólnym tańcem uczniów z klasy I i II. Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek. Taki dzień pierwszaki na pewno zapamiętają na długo.


DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 12 października 2012r. z okzaji "Dnia Komisji Edukacji Narodowej" uczniowie klasy V przygotowali montaż słowno - muzyczny. Były wiersze, piosenki i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

" Nauczyciel dobrze wie
ile w głowie zmieści się!
Nauczyciel dobrze wie,
że nauka to jest super sprawa!"
HALLOWEEN DAY
Dnia 31 października 2012r. w szkole gościliśmy wiceprzewodniczącego Sejmiku województwa kujawsko - pomorskiego pana Adama Banaszaka, który opowiedział o pracy w Sejmiku oraz zorganizował konkurs wiedzy na temat "Unii Europejskiej". Ponadto z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego z okazji HALLOWEEN odbyły się konkursy i zabawy mające na celu integrację zespołów uczniowskich.


11 LISTOPADA
12 listopada 2012r. odbyła sie w naszej szkole uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Marzanny Czeladki. Uczniowie przybliżyli nam najważniejsze fakty z trudnej, ale jakże ciekawej historii Polski - okresu zaborów, pierwszej wojny światowej, walki naszych przodków o skarb najcenniejszy - niepodległośc! Ukazali nam słowami marszałka Józefa Piłsudskiego, jak ważne dla nas Polaków jast nasze dziedzictwo narodowe. Słowem i pieśnią pisana historia trafiła do naszych serc.


ANDRZEJKI

"W Andrzejki nikt się nie przejmuje, tylko sobie wróży, żartuje i czaruje."


Dnia 30 listopada 2012r. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. Oprócz zabawy na parkiecie, było wiele konkursów i wróżb. Dużą popularnością cieszył się sklepik ze słodyczami i napojami. Wszyscy świetnie się bawili.


MIKOŁAJKI
"Mikołajki" to tradycja kultywowana od dawna w naszej szkole. Tego dnia odwiedził nas Święty Mikołaj i wręczył uczniom słodycze.


EuroWeek - WYCIECZKA
Od 5 do 9 grudnia 2012r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w wycieczce na południe Polski, która została zorganizowana w ramach programu "EuroWeek - Szkoła Liderów". Był to specjalny obóz edukacyjny, gdzie młodzież aktywnie włączała się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Mlodzieży.


WIGILIA SZKOLNA
Dnia 21 grudnia 2012r. odbyła się uroczysta Wigilia Szkolna. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice, emerytowani nauczyciele, ksiądz proboszcz. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Iwona Senske witając przybyłych gości i składając życzenia świąteczne. Odbyło się przedstawienie "Jasełki" wystawione przez klasę VI oraz, a uczniowie z klasy II i V zaśpiewali kolędy. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.
Na koniec był poczęstunek.


ZABAWA KARNAWAŁOWA
Dnia 6 lutego 2013r. Samorząd Uczniowski z opiekunem panią Marzanną Czeladką zorganizował zabawę karnawałową. Większość dzieci się przebrała za różne postacie, m.in. pirata, księżniczkę.
Przedszkolaki wystąpiły w przedstawieniu, a później nie zabrakło konkursów i zabawy na parkiecie.
Poczęstunek, paczki dla dzieci przygotowała Rada Rodziców. Odwiedził nas również Święty Mikołaj.


WYCIECZKA DO LASU - "MYŚLIWI DZIECIOM"
Uczniowie zbierali i dostarczyli karmę dla leśnych zwierząt, a w zamian za to rozpoczęli "leśną przygodę z myśliwymi".
Dnia 8 lutego 2013r. dzieci z naszej szkoły udały się na wycieczkę do lasu, po drodze zwiedziły zagrodę z dzikami, woliery z kuropatwami i bażantami. Mogły także zobaczyć, jak wygląda paśnik dla dzikich zwierząt oraz zwiedzić myśliwską kaplicę pw świętego Huberta. Uczniowie poznali kilka ras psów myśliwskich, posłuchali odgłosów zwierząt oraz sygnałow łowieckich.
Na koniec nie zabrakło ciepłego poczęstunku.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Dnia 12 lutego 2013r. dzieci z klas I - III pod kierunkiem swoich nauczycieli: p. Karoliny Lewandowskiej, p. Mirelli Roszak i p. Haliny Szulc przedstawiły program artystyczny, związany tematycznie z tymże świętem oraz bałwankiem.

Były wiersze, piosenki, a mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role.

Następnie przybyli goście udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Nie zabrakło również konkursów dla przybyłych gości.


WYCIECZKA DO KINA
Dnia 27 lutego 2013r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do kina.


DZIEŃ KOBIET
Dnia 8 marca 2013r. przedszkolaki oraz uczniowie przygotowali akademię z okazji "Dnia Kobiet". Były wiersze, życzenia oraz taniec towarzyski. Dzieci przygotowały panie: Arleta Kozłowska, Karolina Lewandowska, Halina Szulc, Marzanna Czeladka oraz Monika Czarniak.


POWITANIE WIOSNY
Dnia 21 marca 2013r. zorganizowaliśmy w szkole Święto Wiosny połączone z Dniem Książki. Tego dnia recytowaliśmy wiersze o wiośnie, rysowaliśmy ilustrację do czytanego tekstu, a także braliśmy udział w konkursach i quizach tematycznych. Pomimo zimowej aury nie zabrakło również spaceru z Marzanną zakończonego spaleniem kukły. Całość obchodów zakończyliśmy smacznym poczęstunkiem.


DZIEŃ ZIEMI
Dnia 23 kwietnia 2013r. w naszej szkoły obchodzono "Dzień Ziemi". Przedszkolaki wystąpiły w krótkim przedstawieniu, a uczniowie posprzątali okolice szkoły.


ROCZNICZA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 30 kwietnia 2013r. uczniowie z klasy II i VI pod kierunkiem pani M.Roszak przygotowali akademię z okazji rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA.

"Witaj majowa jutrzenko,
świeć naszej polskiej krainie..."
ŚWIĘTO SZKOŁY
Dnia 10 maja 2013r. nasza szkoła obchodziła połączone uroczystości Święta Szkoły i Dnia Europejskiego.


DNI KSIĘSTWA GNIEWKOWSKIEGO - 745 LAT GNIEWKOWA
Dnia 24 maja 2013r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w obchodach "Dni Księstwa Gniewkowskiego 2013". Był uroczysty przemarsz na czele z Orkiestrą Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi na Rynek oraz występ "Uczniowie miastu".


DZIEŃ MATKI
Z okazji Dnia Mamy uczniowie klas I - III przygotowali program artystyczny dla swoich mam. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały, wręczały własnoręcznie zrobione upominki. Mamy i dzieci brały udział w różnych konkursach. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku.


DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU
Dnia 4 czerwca 2013r. w naszej szkole zorganizowano Dzień Sportu. Były konkurecje sprawnościowe dla wszystkich uczniów, a później rozegrano mecze w piłkę nożną oraz ręczną.
Nie zabrakło słodkiego poczęstunku.


DZIEŃ DZIECKA - WYCIECZKA DO ŁĄCKA
Na zaproszenie myśliwych uczniowie oraz przedszkolaki z naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Łącka (na strzelnicę). Uczniowie aktywnie włączją się w ochronę przyrody przy współpracy ze środowiskiem myśliwych.


WYCIECZKA DO WARSZAWY
Dnia 12 czerwca 2013r. uczniowie wyjechali na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki obejmował zwiedzanie, m.in. Traktu Królewskiego, Grobu Nieznanego Żołnierza, Placu Piłsudzkiego, Placu Teatralnego, Starego Miasta, Zamku Królewskiego, Centrum Muzeum Kopernika (Planetarium), Łazienek - pałacu na wodzie, Dzielnicy Dyplomatyczno - Rządowej (Sejm i Senat z zewnątrz) oraz Stadionu Narodowego. Nie zabrakło przejazdu metrem. Pełni wrażeń wszyscy wrócili do domu.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Dnia 28 czerwca 2013r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie klasy VI przygotowali z tej okazji program artystyczny, w którym podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud i cierpliwość włożone w ich nauczanie i wychowanie. Zostali oni także pożegnani przez uczniów klasy V, którzy wręczyli im drobne upominki. Również dzieci z przedszkola i z klasy III przygotowały krótki program artystyczny. Uczniowie klasy VI otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Pani dyrektor wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. Na koniec uczniowie rozeszli się do klas, gdzie odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami.

Strona główna | O szkole | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego