Szkoła Podstawowa im.Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie


Idź do treści

Menu główne:


2005/2006

Z życia szkoly

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rok szkolny rozpoczął się 1 września 2005r.. Dzieci w tym dniu spotkały się z wychowawcami. Nowy rok szkolny przyniósł zmiany organizacyjne w naszej szkole. Zostały połączone klasy II z III i klasa IV z V. Wychowawcami klas zostali:


 • oddział przedszkolny, klasa "0" p. A.Kozłowska,
 • klasa I p. M.Roszak,
 • klasa II - III p. H.Szulc,
 • klasa IV - V p. M.Czeladka,
 • klasa VI p. L.Nowak.


Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego gościliśmy p. wizytator Wasilewską, którą społeczność szkolna przyjęła bardzo serdecznie."SPRZĄTANIE ŚWIATA"

16 września 2005r. braliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata". Naszą najbliższą okolicę sprzątali nawet najmłodsi. Uczniowie klasy I, II, III zbierali śmieci wokół szkoły wzdłuż drogi i w pobliżu sklepu oraz Ośrodka Zdrowia w Murzynnie. Starsi uczniowie z klas IV - VI zajęli się oczyszczaniem parku. Oczywiście zwrócono uwagę na segregację śmieci.


Następnie odbył się konkurs plastyczny na plakat o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem odpadów (folii, papieru itp.).


Uczniowie klas IV - VI zaprezentowali też krótki program dotyczący ochrony środowiska i dbałości o naszą planetę.


"Cieszy się ziemia,
cieszą się dzieci,
gdy widzą mniej
Śmieci!!!"

G:\zupelnie_nowa\images\sprzatanie2005_1.png
Error File Open Error


13 PAŹDZIERNIKA 2005r.

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali montaż słowno - muzyczny. Naganę za "Corridy ortograficzne" otrzymały polonistki, nauczycielka matematyki za "odejmowanie pewności siebie, dzielenie włosa na czworo", a dyrekcja otrzymała naganę za ciągłe używanie "trybu rozkazującego".
Po zakończonym występie dzieci wręczyły pracownikom szkoły kwiaty i wykonane przez siebie laurki.26 PAŹDZIERNIKA 2005r.

"PARADA WAMPIRÓW" czyli halloween w naszej szkole. Uczniowie tego dnia wykazali się dużym talentem charakteryzatorskim. Było dużo fajnych konkursów!!!ŚLUBOWANIE KLASY I

Zgodnie z naszą szkolną tradycją uczniowie klasy pierwszej uroczyście przyjmowani są do grona szkolnej społeczności.

W tym roku szkolnym uroczystość ta miała miejsce w piątek 28 października 2005r..

G:\zupelnie_nowa\images\pierwszaki2005.png
Error File Open Error


1 LISTOPADA - ŚWIĘTO ZMARŁYCH

Jak co roku przed Świętem Zmarłych uczniowie naszej szkoły porządkowali groby poległych żołnierzy. Dzieci czyściły pomniki, grabiły teren wokół grobów. Uczniowie położyli na grobach kwiaty i zapalili znicze. Oddali hołd poległym minutą ciszy.11 LISTOPADA 2005r.

W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie zaprezentowali progam artystyczny "Ku niepodległej!" Słowami poetów dzieci opowiedziały historię Polski podczas rozbiorów, walkę o niepodległość jak i radość dnia 11 listopada 1918 r. Dzieci wcieliły się w rolę poetów, żołnierzy, dzieci z Wrześni, mieszkańców miast.ANDRZEJKI

25 listopada 2005r. zorganizowano w naszej szkole "Andrzejki". Dyskotekę andrzejkową przygotował SU. Były konkursy: jedzenie jabłka, na najstraszniejsze przebranie, były też oczywiście wróżby. Tańcom nie było końca. Dla głodnych i spragnionych zorganizowano sklepik.PRZYJĘCIE ŚWIATEŁKA BETLEJEMSKIEGO - 20 grudnia 2005r.

Światełko Betlejemskie do naszej szkoły przywieźli inowrocławscy harcerze. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, recytowaliśmy wiersze i składaliśmy sobie życzenia. Po przekazaniu nam światełka uczniowie zabrali je do swoich domów.WIGILIA

Dnia 22 grudnia 2005r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia Szkolna. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice, nauczyciele przebywający na urlopach, emerytowani nauczyciele oraz pani wizytator i ksiądz proboszcz.
Uroczystość rozpoczęła p.dyrektor Iwona Senske witając przybyłych gości oraz składając życzenia świąteczne. Szczególną radość sprawiły wszystkim Jasełka wystawione przez uczniów z klas IV, V, VI.
Po zakończonym przedstawieniu dzieci z klasy "0" uświetniły uroczystość wierszykami i piosenkami. Następnie wszyscy w świątecznej atmosferze podzielili sie opłatkiem i złożyli sobie życzenia.
Zasiadając przy świątecznych stołach skosztowaliśmy ciasto uieczone przez nasze mamy. Wspólny śpiew kolęd uświetnił naszą "wielką uroczystość".BRZECHWA

27 stycznia 2006r. odbył się w Gniewkowie konkurs recytatorski dla dzieci z klas I - III. W konkursie zaprezentowały się dzieci z naszej szkoły odnosząc sukcesy. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe, ale nagrody otrzymali:

 • z klasy I - I miejsce - M.Gąsiorek,
 • z klasy III - I miejsce - A.Kucharska,
 • z klasy III - III miejsce - M.Paczkowska.

Pozostali uczestnicy M.Matraszek, D.Sąsała, N.Kubicka, Z.Głowacka otrzymali dyplomy i książeczki.


CHOINKA

27 stycznia 2006r. w naszej szkole została zorganizowana zabawa karnawałowa dla dzieci. Dziewczęta z klas III - VI wystąpiły w przedstawieniu pt."Prawo jazdy", te "małe czarownice wolały jednak być dobrymi wróżkami". Występy przeplatane były układami tanecznymi w wykonaniu dziewcząt z klas III - VI. Przedszkolaki wystąpiły w inscenizacji pt."Jak karnawał, to karnawał".

Po występach artystycznych był wspólny posilek, gry i zabawy.


INSTALACJI PRACOWNI KOMPUTEROWEJ

18 marca 2006r. spełniło się nasze największe marzenie: otrzymaliśmy wspaniale wyposażoną pracownię komputerową, która składa się z serwera, 10 komputerów. Ponadto otrzymaliśmy projektor multimedialny i komputer przenośny notebook. Wszystkie stanowiska połączone zostały w jedną sieć. Klaso-pracownia wyposażona została w nowe biurka i krzesła.WIOSNA TUŻ, TUŻ ...

25 marca 2006r. dzieci z kółka teatralnego wystąpiły w przedstawieniu "Powitanie wiosny". Przybliżyły nam wiosenne przebudzenie zwierząt oraz zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną. Następnie w uroczystym pochodzie poszliśmy palić Marzannę. Odbył się również wiosenny pokaz mody i prezentacja tańca.


"Żegnaj Pani Zimo,
Witaj Wiosno!!!"
30 MARCA 2006r.

Dzieci, które uczęszczają na zajęcia świetlicy socjoterapeutycznej brały udział w II Przeglądzie Artystycznym Świetlic. Uczniowie prezentowali się w wielu kategoriach odnosząc sukcesy:

 • wyróżnienie w tańcu,
 • wyróżnienie aktorskie: Katarzyna Majewska, Daria Głowacka, Skarlet Napierkowska,
 • I miejsce w konkursie piosenki,
 • II miejsce w twórczości teatralnej.
G:\zupelnie_nowa\images\taniec2006.png
Error File Open ErrorROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI

30 kwietnia 2006r. uczniowie klas II i III pod kierunkiem p. H.Szulc przygotowały montaż z okazji Rocznicy uchwalenia konstytucji przybliżając nam historię.

G:\zupelnie_nowa\images\3maj2006.png
Error File Open Error

DZIEŃ DZIECKA
30 maja 2006r. z okazji Dnia Dziecka i Dnia sportu w szkole zorganizowano konkursy sportowe, był slalom z kubkami wody, przenoszenie piłek, a także skoki w workach.
Następnie dzieci młodsze kibicowały "starszakom", którzy rozegrali mecz piłki ręcznej. Chłopcy z klas: I, II, III też zapragnęli sprawdzić w tej dyscyplinie i rozegrali krótki mecz.
Na zakończenie odbył się turniej w dwa ognie kl. I - III z wychowawcami.
Była świetna zabawa, zakończono ją poczęstunkiem, były kiełbaski pieczone, lody dla ochłody i picie.


PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

4 czerwca 2006r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w IX Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Aktorzy wystąpili w przedstawieniu "Czarodziejskie prawo jazdy". Jury przyznało zaszczytne III miejsce.

G:\zupelnie_nowa\images\teatr2006.png
Error File Open Error


WYCIECZKA

19 czerwca 2006r. dzieci z przedszkola oraz szkoły brały udział w wycieczce do Rudnika. Rudnik to westernowa wioska z wieloma atrakcjami w stylu "dzikiego zachodu". Na miejscu dzieciaki mogły zwiedzać mini-zoo. A w nim wielbłąd, kozy, dziki, króliki, itp. Jak na wioskę z westernu przystało wszędzie było mnóstwo kowbojów i koni. Obejrzeliśmy pokaz akrobacji: kowboje na koniach skakali przez ogień, żonglowali flagami, a na koniec pojedynek rewolwerowców.


WAKACJE

23 czerwca 2006r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2005/2006. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa z paskiem oraz nagrody książkowe. Życzyła wszystkim miłego wypoczynku, a uczniom opuszczającym tę szkołę, aby godnie reprezentowali jej imię w nowym środowisku.
Następnie w klasach uczniowie spotkali się z wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa.

G:\zupelnie_nowa\images\przedszkolaki2006.png
Error File Open Error


BIWAK WAKACYJNY

Od 26 do 28 czerwca 2006r. 25 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w biwaku wakacyjnym w Wiktorowie.

Pogoda nam dopisywała, kąpaliśmy się w jeziorze, wspinaliśmy się na ściance wspinaczkowej, strzelaliśmy z łuku. Szkoda, że wyjazd był taki krótki.

Strona główna | O szkole | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego