Szkoła Podstawowa im.Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie


Idź do treści

Menu główne:


2011/2012

Z życia szkoly

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbyło się w piątek
1 września 2011r.. Pani dyrektor Iwona Senske serdecznie powitała wszystkich zebranych, a szczególnie uczniów klasy pierwszej. Po powitanu i przemówieniu uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami.

Wychowawcami klas zostali:

  • oddział przedszkolny, klasa "0" p. A.Kozłowska,
  • klasa I - pani Karolina Świtek,
  • klasa II - pani Halina Szulc,
  • klasa III - pani Karolina Lewandowska,
  • klasa IV - pani Monika Czarniak,
  • klasa V - pani Lidia Nowak,
  • klasa VI - pan Sławomir Derkowski.AKCJA "SPRZATANIE ŚWIATA"
"Sprzatanie Świata" to część ogólnoświatowego ruchu na rzecz ochrony środowiska "Clean up the World", który wywodzi się z Australii.

Od 1994 roku w każdy trzeci weekend września uczniowie i inni wolontariusze wyruszają do lasów, parków i na ulice, żeby posprzątać pozostawione tam śmieci. W tym roku akcja przypadła między
16 a 18 września 2011r..

Hasłem przewodnim „Sprzątania Świata-Polska 2011” było: "Lasy to życie - chrońmy je".

Klasa VI przedstawiła prezentację multimedialną "Pogromcy odpadów", a pani Marzanna Czeladka przeprowadziła konkurs dla uczniów oraz przedszkolaków. Następnie wszyscy udali się na sprzątanie najbliższej okolicy.


G:\zupelnie_nowa\images\makulatura.jpg
Error File Open Error

WYCIECZKA DO LASU
23 września 2011r. grupa przedszkolaków wraz z wychowawczynią Arletą Kozłowską i panią Małgorzatą Ignacyk pojechała na wycieczkę do lasu. Obserwowali las w leśnictwie Dąbki pod przewodnictwem leśniczego pana Tomasza Łosiakowskiego.

G:\zupelnie_nowa\images\obelisk2011.png
Error File Open Error

Najpierw zwiedzili Obelisk w Zajerzerzu, gdzie poznali historię tego obiektu. Nastepnie leśniczy pokazał dzieciom szkółkę młodych drzewek, opowiedział o bardzo ciekawym życiu roślin i zwierząt w lesie. Na koniec leśniczy urządził przedszkolakom ognisko z kiełbaskami w swojej leśniczówce.


G:\zupelnie_nowa\images\las2011.png
Error File Open ErrorPRZYJĘCIA URODZINOWE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dzień urodzin jest dla lażdego dziecka dniem szczególnym. Jest to "Jego dzień". To właśnie dziś jest on w centrum uwagi. Jest najważnieszy, a pozostali starają się sprawić mu jak najwięcej radości. Najczęściej dziecko, które obchodzi urodziny, przynosi do przedszkola cukierki i częstuje nimi koleżanki i kolegów, a pozostali składają jemu życzenia urodzinowe. Oprócz teo nie zabraknie drobnego prezentu dla solenizanta.WYCIECZKA EDUKACYJNA DO LASU

9 października 2011r. uczniowie z naszej szkoły pojechali na wycieczkę edukacyjną z Gminnego i Szkolnego Klubu Twórczego Ucznia (dawna nazwa Klub Promocji Zdolnych). Opiekunem podczas wyjazdu była pani Arleta Kozłowska. Razem z panią leśnik zwiedzali rezerwat przyrody Balczewo, który położony jest w gminie Dąbrowa Biskupia w powiecie inowrocławskim na obszarze będącym w zarządzie Nadleśnictwa Gniewkowo.

G:\zupelnie_nowa\images\las.png
Error File Open Error

PAMIĘTAJMY, ŻE LAS ROŚNIE BARDZO DŁUGO, A PŁONIE SZYBKO!DZIEŃ NAUCZYCIELA

12 października 2011r. uczniowie z klasy V i VI pod opieką pana Sławomira Derkowskiego przygotowali akademię, na którą złożyły się żartobliwe wiersze, piosenki. Uczniowie wystąpili w programie satyrycznym pt. "Lekcje wytrzymałości". Było wiele humoru. Samorząd złożył życzenia wszystkim pracownkom szkoły oraz wręczył drobne upominki.ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
19 października 2011r. Samorząd Uczniowski wraz z panią Marzanną Czeladką oraz panią Haliną Szulc przygotował obchody "Święta Pieczonego Ziemniaka". Uczniowie do szkoły przyniesli największe oraz najdziwniejsze okazy warzyw.

Klasa VI wystąpiła w krótkim programie artystycznym, a pani Marzanna Czeladka przeczytała list od "Ziemniaka". Przedszkole zaśpiewało piosenkę "Owocowy blues".

Uczniowie w klasach przygotowali różne potrawy z jesiennych warzyw lub owoców. Następnie każda klasa oraz przedszkole zaprezentowało ciekawą prezentację jesiennego warzywa lub owocu.

G:\zupelnie_nowa\images\warzywa.jpg
Error File Open Error

Nie zabrakło konkursów dla uczniów i nauczycieli, np. sadzenie i zbieranie ziemniaków. Rozstrzygnięto też konkurs na największe i najdziwniejsze warzywo.

Atrakcją była degustacja potraw, m.in. sałatek, szaszłyków, kanapek oraz pysznej szarlotki.

PASOWANIE NA UCZNIA "Kim ja jestem, wie każdy z nas, do pierwszej klasy idę pierwszy raz."
21 października 2011r. dzieci z klasy I stały się prawdziwymi uczniami. Przez prawie 2 miesiące nauki pod okiem wychowawczyni pani Karoliny Świtek przygotowywały się do tej uroczystości. Wszystkie pierwszaki wzorowo zdały egzamin na ucznia i zpostały przyjęte w poczet uczniów szkoły. Złożyły uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia.


HALLOWEEN

Dnia
28 października 2011r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka, podczas której uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach:
-dziewczyny ścigały się na miotłach jak prawdziwe czarownice,
-chłopcy ćwiczyli delikatność – przenoszenie duszka „jajka” na łyżce,
-był konkurs na wypicie kwaśnego soczku, a potem piękny uśmiech – wszyscy zaliczyli konkurencje,
-konkurs na najstraszniejsze wycie ducha,
- wszyscy mieli okazje wypróbować swój spryt i spostrzegawczość podczas zabawy z krzesełkami.

Podczas tańców nie zabrakło również węża, koła przeplatanek.

Chłopcy zadbali o wspaniała muzykę, a wszyscy uczniowie tańczyli, bawili się na co najlepszym dowodem były ich uśmiechnięte i zadowolone buzie.ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia
9 listopada 2011r. odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji 11 LISTOPADA - ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Uczniowie z klas IV - VI wystąpili w przedstawieniu, w którym przypomnieli jak wyglądała droga Polaków do odzyskania niepodległości.

Dzieci do występu przygotowała pani Monika Czarniak, a na korytarzu pojawiła się gazetka dotycząca rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.


Dzisiaj wielka jest rocznica -
Jedenasty listopada !!!
Tym co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa

Im to bowiem zawdzięczamy
wolność - polską mowę w szkole,
to, że tylko z kart historii
poznajemy dziś niewolę.
KIERMASZ PYSZNYCH ROGALI
Dnia
10 listopada 2011r. odbył się w szkole kiermasz rogalików, który cieszył się dużą popularnością. Rogale upiekły mamy uczniów. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem dziękuje wszystkim rodzicom, którzy włączylli się w pomoc i przygotowanie tej "imprezy".


WYCIECZKA DO TEATRU
Dnia
21 listopada 2011r. uczniowie z klas IV - VI pojechali do teatru w Inowrocławiu, gdzie obejrzeli spektakl "Pan Twardowski".

Według legendy Jan Twardowski był szlachcicem zamieszkującym w Krakowie w XVI wieku. Jego postać wzorowana jest prawdopodobnie na jednym z czarnoksiężników króla Zygmunta Augusta.

Historyczne relacje mówią, że na Zamku Królewskim w Warszawie udało mu się wywołać ducha zmarłej żony króla, Barbary Radziwiłłówny, czego dokonał dzięki zastosowaniu magicznego Lustra Twardowskiego.

Przedstawienie z humorem pokazało barwne perypetie Pana Twardowskiego, znajomość z Diabłem oraz samą Panią Twardowską. Bohater, który zaprzedał duszę dla bogactw i wiedzy tajemnej na końcu staje przed Bogiem. Czy udało mu się ocalić duszę?

G:\zupelnie_nowa\images\teatr2011.png
Error File Open Error

Spektakl na pewno przypomniał dzieciom, że niczego nie dostaje się w życiu za darmo. Jan Twardowski był człowiekiem sukcesu, ale nie było mu z tym dobrze, być może dlatego, że żaden cyrograf nie chroni przed wyrzutami sumienia.


WYSTĘP ZESPOŁU "ŚWIEŻO MALOWANI"
Dnia
23 listopada 2011r. uczniowie z klasy IV i V wybrali się na przedstawienie zespołu "ŚWIEŻO MALOWANI" z Domu Pomocy Społecznej w Warzynie. Występ odbył się w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie historię Polski, gdyż przedstawienie składało się z czterech scen ze "Starej Baśni".


ZABAWA ANDRZEJKOWA
Dnia
25 listopada 2011r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa połączona z wróżbami. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski wraz ze swoim opiekunem panią Marzanną Czeladką. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości. Poznali również imiona swoich wymarzonych partnerów. Nie obyło się bez tradycyjnego lania wosku. Oprócz wróżb wszyscy chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm swojej ulubionej muzyki. Dzięki rodzicom uczniów nie zabrakło sklepiku ze słodkościami i napojami. Wszyscy uczniowie opuścili dyskotekę w dobrych i radosnych nastrojach!


KLASOWE MIKOŁAJKI

6 grudnia 2011r. to tradycyjny dzień obdarowywania się prezentami w klasach, czyli Mikołajki. Ta tradycja kultywowana od dawna stanowi swoisty przedsmak świątecznego nastroju jaki udziela się wszystkich w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Miło jest otrzymać choćby skromny prezent.

Tego dnia odwiedził nas Święty Mikołaj i wręczył uczniom słodycze.

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na Święta Bożego Narodzenia.


WYCIECZKA DO KINA
Dnia
8 grudnia 2011r. przedszkolaki oraz uczniowie z klas I - III wybrali się na wycieczkę do kina w Inowrocławiu. Dzieci obejrzały film pt. "Happy Feet: Tupot Małych Stóp 2", w którym zobaczyły bajeczne krajobrazy Antarktyki i spotkały się z najpopularniejszym stepującym pingwinem Mambo, miłością jego życia Glorią i ich starymi znajomymi.
Wszyscy zadowoleni wrócli do szkoły.SPRZEDAŻ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH
15 grudnia 2011r. Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż ręcznie wykonanych kartek świątecznych.


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Dnia
19 grudnia 2011r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny.
W trakcie Kiermaszu można było nabyć ręcznie wykonane stroiki, ozdoby świąteczne oraz pierniki. Zarobione pieniądze wzbogaciły budżet Samorządu Uczniowskiego.


PIERWSZA POMOC - UCZYMY RATOWAĆ

W
grudniu dzieci z klas I – III ze Szkoły Podstawowej im. Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie uczestniczyły w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Kurs pierwszej pomocy podzielony był na kilka części. Dzieci uczyły się jak postępować w sytuacji zagrażającej życiu innych osób. Poznały łańcuch przeżycia, dowiedziały się jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, wzywać pomoc, sprawdzać oddech, układać poszkodowanego w pozycji bocznej.

Miały również okazję wykonać ćwiczenia na fantomach – oddechy ratownicze i uciski klatki piersiowej. Dzieci otrzymały telefony do samodzielnego złożenia oraz książeczki instruktażowe do udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli: Halinę Szulc i Karolinę Lewandowską, przeszkolonych przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować.” Szkoła otrzymała materiały do ćwiczeń.

Zajęcia będą kontynuowane w drugim semestrze.


WIGILIA SZKOLNA
Spotkanie Wigilijne w naszej szkole odbyło się
22 grudnia 2011r.. Na uroczystość przybyli rodzice, zaproszeni goście oraz emerytowni nauczyciele. Na początku Pani dyrektor Iwona Senske powitała wszystkich zgromadzonych i złożyła życzenia świąteczne. Uczniowie z klas I - V wystawili "Jasełka". Również przedszkolaki uświetniły uroczystość, mówiąc wiersze. Następnie uczniowie z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich klas, gdzie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Na zakończenie skosztowaliśmy ciasta, które upiekły nasze mamy.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W Szkole Podstawowej im. Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

Dnia
24 stycznia 2011r. odbyło się to wspaniałe święto. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci z klas I – III pod kierunkiem swoich nauczycieli: p. Karoliny Świtek, p. Haliny Szulc i p. Karoliny Lewandowskiej przygotowały program artystyczny, związany tematycznie z tymże świętem.

Były wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe oraz przedstawienie zatytułowane: „Bal u Króla Baltazara”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Po części artystycznej zaproszono wszystkich przybyłych gości na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych upominków. Były to piękne laurki, korale dla babć i śliczne kwiatki dla dziadków. Jak co roku, dziadkowie i babcie wzięli udział w wielu konkursach i zabawach. Były konkursy taneczne, zręcznościowe. Dziadkowie obierali i kroili marchewki, babcie wykonywały torebki z artykułów papierniczych, wnuczęta rozpoznawały dziadków po ubraniu, dziadkowie wnuczków po głosie. Nie zabrakło również konkursu określającego znajomość gustów i upodobań babć i wnuków.

Również przedszkolaki nie zapomniały o tym święcie i razem z p. Arletą Kozłowską 27 stycznia przedstawiły program artystyczny dla swoich babć i dziadków.

Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Nauczyciele i dzieci składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.


PRAWA I OBOWIĄZKI UCZNIA
Dnia
31 stycznia 2012r. klasa VI razem z panią Marzanną Czeladką przygotowała przedstawienie dotyczące PRAW I OBOWIĄZKÓW UCZNIA. Nie zabrakło również konkursów, m.in. na ułożenie wiersza i wykonanie plakatu dotyczącego praw lub obowiązków ucznia.

Na koniec wszyscy uczniowie podpisali deklarację: „PRAWA I OBOWIĄZKI UCZNIA ZNAMY WZYSTKIE CHĘTNIE PRZESTRZEGAMY”.


ZABAWA KARNAWAŁOWA
Dnia
10 lutego 2012r. Samorząd Uczniowski z opiekunem p.Marzanną Czeladką zorganizował zabawę karnawałową. Większość dzieci pięknie się przebrała, był Pirat, Czerwony Kapturek, Panna Młoda, Księżniczka i wiele innych postaci bajkowych. Zabawa rozpoczęła się od przedstawienia pt."Bal u króla Baltazara", w którym wystąpiły dzieci z klas I - III. Nie zabrakło również poczty walentynkowej. Odbył się konkurs na najładniejsze przebranie oraz "MAM TALENT". Poczęstunek i paczki dla dzieci przygotowała Rada Rodziców.


ZAJĘCIA W CZASIE FERII
W okresie ferii zimowych w naszej szkole, mimo wolnego od zajęć dydaktycznych, zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci. Program zaadresowany był do wszystkich uczniów uczęszczających do szkoły. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli.

W pierwszym tygodniu ferii w szkole odbyły się zajęcia kulinarno – plastyczne, w czasie których uczniowie malowali na szkle, tworzyli różne figurki z masy plastycznej, wykonywali z masy papierowej „koty na butelkach”. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci pączków i gofrów.

W drugim tygodniu zorganizowano wyjazd do kina Ciemna City w Toruniu na film animowany w 3D pt. „Kot w Butach”.

Na zakończenie ferii odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie pracowali nad portretami znanych postaci, wykorzystując różne faktury papieru. Młodsi malowali palcami kolorowe motyle. W czasie zajęć panowała twórcza atmosfera, co zaowocowało ciekawymi pracami plastycznymi.

Zajęcia zorganizowane w szkole cieszyły się dużym zainteresowaniem i upłynęły w miłej atmosferze.DZIEŃ KOBIET
Dnia
8 marca 2011r. Samorząd Uczniowski wraz z panią Marzanną Czeladką i panem Sławomirem Derkowskim przygotował "Koncert dla mam". Uczniowie złożyli życzenia wszystkim kobietom. Milena Kraszewska wystąpiła w piosence Alicji Majewskiej "Być kobietą", a Tymoteusz Ignacyk wyrecytował wiersz "Niechaj ten wiersz". Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaśpiewali kilka piosenek m.in. zespołu Dwa plus jeden "Chodź pomaluj mój świat". Na koniec były konkursy dla mam, np. śpiewanie piosenek, w których występuje jakiś kolor. Wszyscy świetnie się bawili!


PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE
Dnia
15 marca 2012r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. "Bumerang" - występ aktorów z Krakowa. Tematem była godność człowieka i szacunek dla innnych ludzi oraz asertywność, uczniowie mogli dowiedzieć się, jak nauczyć się mówić „nie”, bez poczucia winy, ale też bez obrażania się o to, że ktoś o coś poprosił. Występ obejrzeli uczniowie z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej w Kijewie.


POWITANIE WIOSNY
Dnia
20 marca 2012r. uczniowie naszej szkoły przygotowali Marzannę. Przez wieś przeszedł barwny korowód. Dzieci niosły Marzannę, by ją później spalić.


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Dnia
20 marca 2012r. odbył się kiermasz świąteczny. Uczniowie i ich rodzice razem z nauczycielami wykonali m.in. różne ozdoby wielkanocne i stroiki świąteczne. Zarobione pieniądze wzbogaciły budżet Samorządu Uczniowskiego.


DZIEŃ NAUKI
Dnia
14 kwietnia 2012r. odbył się "Dzień nauki". Każda klasa (również przedszkole) wykonała plakat na temat wybranego naukowca oraz wystąpiła w przygotowanym wcześniej przedstawieniu. Tego dnia nie zabrakło wielu doświadczeń, dzięki, którym dzieci mogły zdobyć wiedzę poprzez zabawę np. doświadczenia z jajkiem, reakcji zasady i kwasu. Były również konkursy dla uczniów, które przygotowali nauczyciele.


KONSTYTUCJA 3 MAJA
Dnia
2 maja 2012r. uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Marzanny Czeladki przygotowali montaż ( z prezentacją multimedialną) z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przybliżając nam historię.


KONKURS RECYTATORSKI
Dnia
15 maja 2012r. uczniowie z klas I - III brali udział w konkursie recytatorskim "Poezja Jana Brzechwy, wciąż uczy i rozwesela". Konkurs zorganizował Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Tymoteusz Ignacyk, Oliwier Cegielski, Katarzyna Rogozińska, Mateusz Nowicki i Jan Łapicz.

I miejsce zajął Tymoteusz Ignacyk z klasy I.


DNI KSIĘSTWA GNIEWKOWSKIEGO 2012

Dnia
25 maja 2012r. uczniowie z klas IV - V wystąpili w przedstawieniu "Ballada o uprzejmym rycerzu". Tym samym uświetnili inaugurację obchodów Dni Księstwa Gniewkowskiego 2012 na Rynku w Gniewkowie. Uczniów przygotowała pani Marzanna Czeladka.


PLENER MALARSKI
Dnia
25 maja 2012r. przedstawiciele naszej szkoły brali udział w IX powiatowym plenerze plastycznym, który odbył się w Jaszczółtowie. Opiekunem była pani Arleta Kozłowska.


DZIEŃ RODZINNY

Dnia
2 czerwca 2012r. nie było w szkole lekcji, tego dnia obchodzono "Dzień Rodzinny". Dzieci z klas I - III wystąpiły w przedstawieniu "Królewna Śnieżka". Uczniowie z klas IV - V przedstawiły "Balladę o uprzejmym rycerzu", a przedszkolaki "Bajkę o małpce TITA". Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i złożyły życzenia. Była również wspólna zabawa dla dzieci, rodziców i nauczycieli - konkursy np. skoki w workach, ubieranie zmarzlaka. Nie zabrakło poczęstunku oraz meczu w piłkę nożną, który rozegrali uczniowie z klasy V i VI. Wszyscy świetnie się bawili!


FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA
Dnia
3 czerwca 2012r. przedszkolaki z Murzynna wzięły udział w festynie z okazji "Dnia Dziecka" w ramach obchodów Dni Księstwa Gniewkowskiego 2012. Dzieci wystąpiły w przedstawieniu "Bajka o małpce TITA".


WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA
W dniach
23 - 24 czerwca 2012r. dzieci, które uczęszczały przez cały rok na zajęcia świetlicy socjoterapeutycznej wyjechały na wycieczkę do Trójmiasta i okolic. Przez te 2 dni dzieci miały okazję ciekawie spędzić czas.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Dnia
29 czerwca 2012r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa z paskiem oraz nagrody książkowe. Klasa VI pożegnała swoją szkołę krótkim przedstawieniem oraz przekazała sztandar szkoły swoim młodszym kolegom i koleżankom. Pani dyrektor życzyła wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku. Na zakończenie uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Strona główna | O szkole | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego