Szkoła Podstawowa im.Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie


Idź do treści

Menu główne:


2013/2014

Z życia szkoly

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w środę 2 września 2013r.. Uczniowie odświętnie ubrani zebrali się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Iwona Senske serdecznie powitała wychowawców, rodziców, dzieci, a szczególnie uczniów klasy pierwszej.
Po wysłuchaniu przemówienia uczniowie z wychowawcami rozeszli się do klas.

Grono pedagogiczne pracuje w składzie:
Iwona Senske
Lidia Nowak
Arleta Kozłowska
Halina Szulc
Karolina Świtek
Mirella Roszak
Marzanna Czeladka
Monika Czarniak
Monika Seidel - Gołębiewska.


ZAWODY SPORTOWE- XXIII Gminne Biegi Przełajowe i VII Memoriał Jacka Ratajczaka
Dnia 20 września 2013r. odbyły się zawody sportowe (biegi przełajowe). Nasza szkoła zajęła IV miejsce.


SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 23 września 2014r. nasza szkoła włączyła się w akcję "Sprzątanie Świata". Uczniowie z klasy V i VI przygotowali pod kierunkiem pani Marzanny Czeladki przedstawienie o segregacji śmieci. Następnie wszyscy udali się posprzątać najbliższą okolicę.


ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ
Dnia 4 października 2013r. odbyło się pasowanie najmłodszych uczniów naszej szkoły na pierwszoklasistów. Pod okiem wychowawczyni pani Haliny Szulc przygotowywali się do tej ważnej chwili od początku roku szkolnego.

Uczniowie musieli wykazać się swoimi umiejętnościami i zdać egzamin z wiedzy o szkole i Ojczyźnie.

Następnie ślubowali na sztandar szkoły, a pani dyrektor przyjęła pierwszoklasistów do grona uczniów.

Uczennice klasy II powitały pierwszoklasistów i wręczyły drobne upominki. Pani wychwawczyni rozdała pamiątkowe dyplomy. Na koniec były zdjęcia oraz słodki poczęstunek.


WYJAZD DO MYŚLĘCINKA
6 października 2013r. uczniowie klas I - VI oraz przedszkolaki wyruszyli na wycieczkę do Myślęcinka na obchody 90 - lecia Polskiego Związku Łowieckiego.

Była okazja wziąć udział w targach myśliwskich oraz podziwiać wystawę psów rasowych. O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji wszystkich myśliwych.

Następnie wszyscy udali się na obiad myśliwski, gdzie serwowano gulasz z jelenia, a na deser drożdżówki.

Była również możliwość zwiedzenia Ogrodu Fauny Polskiej ZOO.

Dziękujemy za zaproszenie do Myślęcinka!


DZIEŃ NAUCZYCIELA
Dnia 15 października 2013r. z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie pod kierunkiem pani Mirelli Roszak przygotowali akademię. Były wiersze, piosenki z podziękowaniem za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

G:\zupelnie_nowa\images\kwtatki.gif
Error File Open ErrorPIERWSZA POMOC

16 października 2013r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pobijaniu rekordu z WOŚP. O godzinie 12.00 uczniowie przystąpili do udzielania pierwszej pomocy - wykonywali resuscytację krążeniowo - oddechową na 5 fantomach.
Akcja trwała 30 minut.


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
30 października 2013r. Samorząd Uczniowski razem z panią Karoliną Świtek przygotował obchody "Święta Pieczonego Ziemniaka". Uczniowie przynieśli największe oraz najdziwniejsze okazy warzyw. Przedszkolaki wystapili w krótkim programie artystycznym. Nie zabrakło konkursów dla uczniów i nauczycieli. Rozstrzygnięto również konkurs na największe i najdziwniejsze warzywo.


HALLOWEEN

Dnia
31 paździenika 2013r. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na "najstraszniejsze" przebranie.


OTWARCIE BOISKA W GĄSKACH
Uczniowie i przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych uczestniczyli
5 listopada 2013r. w uroczystościach związanych z otwarciem boiska w Gąskach.

Uroczystość zakończyły rozgrywki sportowe, występ i doping cheerleaderek oraz poczęstunek.

Nasi uczniowie zdobyli pamiątkowy dyplom i puchar.


G:\zupelnie_nowa\images\boisko_Gaski.png
Error File Open ErrorKIERMASZ ROGALI
Dnia 12 listopada 2013r. odbył się w szkole kiermasz rogalików. który cieszył się dużą popularnością. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem dziękuje wszystkim mamom, które upiekły rogaliki.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 12 listopada 2013r. odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodłegłości.


"Dzisiaj wielka jest rocznica -
Jedeneasty listopada!!!"ANDRZEJKI
Dnia 22 listopada 2013r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Były wróżby i konkursy. Wszyscy również chętnie tańczyli na parkiecie.
Dzięki rodzicom nie zabrakło sklepiku ze słodkościami i napojami.


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Dnia 12 grudnia 2013r. odbył się w naszej szkole kiermasz kartek i ozdób świątecznych. Zebrane pieniądze zasiliły budżet Samorządu Uczniowskiego.


ZAWODY SPORTOWE
Dnia 12 grudnia 2013r. dziewczęta z klas IV - VI brały udział w Gminnym Turnieju Piłki Ręcznej. Rozegrały mecze z koleżankami z: SP nr w Gniewkowkie, SP W Szadłowicach i SP w Wierzchosławicach. Ostatecznie zajęły III miejsce. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników paczki ze słodkościami.


WIGILIA SZKOLNA
Dnia 20 grudnia 2013r. w naszej szkole odbyła się Wigilia Szkolna. Przybyli do nas zaproszeni goście, pan burmistrz Adam Roszak, mysliwi, emerytowane nauczycielki oraz rodzice. Uroczyście wszystkich powitała pani dyrektor Iwona Senske, składając życzenia.
Następnie dzieci, rodzice, wychowawcy oraz zaproszeni goście obejrzeli "Jasełka" przygotowane przez uczniów z klas IV - VI. Po zakończonym przedstawieniu podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia.
Myśliwi wręczyli uczniom nagrody za udział w konkursie plastycznym.
Zasiadając przy świątecznych stołach skosztowaliśmy ciasto upieczone przez nasze mamy. Wspólny śpiew koled uświetnił naszą uroczystość.

G:\zupelnie_nowa\images\choinka1.gif
Error File Open ErrorDZIEŃ BABCI I DZIADKA

Przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III przygotowali przedstawienia dla babć i dziadków. Były życzenia i drobne upominki. Nie zabrakło słoedkiego poczęstunku.

"Babcia z dziadkiem dziś świętują, wszystkie dzieci więc pracują ..."ZABAWA CHOINKOWA
Dnia
30 stycznia 2014r. odbyła się zabawa choinkowa. Tego dnia nie było lekcji. Była zabawa taneczna i konkursy. Mile widziane było przebranie. Na pocżątku uczniowie klas IV i VI wystąpili w przedstawieniu pt. "Atlas uczniowski" oraz przedszkolaki - "Królewna Śnieżka". Dzieci przygotowały: p.M.Czarniak i p.A.Kozłowska. Później wszyscy bawili się na parkiecie. Międzyczasie były konkursy, poczęstunek. Odwiedził nas również Gwiazdor.


DZIEŃ KOBIET
Przedszkolaki oraz chłopcy wystąpili w przedstawieniach z okazji "Dnia Kobiet". Uczniów do występów przygotowały: pani Marzanna Czeladka oraz pani Arleta Kozłowska. Chłopcy złożyli życzenia wszystkim kobietom. Kacper Senske zaśpiewał piosenkę Alicji Majewskiej "Być kobietą ...".


WIOSNA TUŻ, TUŻ ...
Dnia
21 marca 2014r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w "TALENT SHOW", za który pdpowiedzialna była pani Monika Seidel-Gołębiewska. Przygotowano również Marzannę, z którą uczniowie przeszli w pochodzie, a następnie spalili.

"Żegnaj Pani Zimo.
Witaj Wiosno!"KONSTYTUCJA 3 MAJA
Uczniowie klas II - VI pod kierunkiem pani M.Roszak przygotowali występ z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

WOLNOŚĆ WWW NARÓD WWW OJCZYZNADZIEŃ RODZICA
26 maja 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Imprezę zorganizowały wychowawczynie i uczniowie klas I - III. Dzieci zaprosiły swoich rodziców na przygotowane przedstawienia muzyczno-teatralne pt."Przygody Helenki" oraz "Kaczka i Bocian". Słowem i muzyką pokazali jak mocno kochają swoich rodziców. Rodzice byli zachwyceni występem swoich pociech.
Po części artystycznej rodzice otrzymali wykonane przez dzieci prezenty, laurki i kwiaty. Następnie mamusie i tatusiowie wzięli udział w przygotowanych dla nich konkursach. Całość dopełnił przygotowany dla wszystkich słodki poczęstunek.


GMINNY KLUB TWÓRCZEGO UCZNIA - SPOTKANIE Z OSKAREM KOLBERGIEM
W ramach działalności Gminnego Klubu Twórczego Ucznia
31 maja 2014r. w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczno-muzyczne. W tym roku patronatem spotkania był Oskar Kolberg (etnograf, folklorysta. kompozytor). Utworzono kilka grup warsztatowych.

Przedszkolaki wykonały z wycinanek postaci Kujawiaka i Kujawianki. Dzieci klas I - III wykonały wycinanki inspirowane motywami ludowymi. Uczniowie z klas IV - VI techniką serwetkową (decoupage) ozdobili deski do krojenia. Młodzież gimnazjalna z klas I - III grała i śpiewała piosenki ludowe z terenu Kujaw oraz narysowała piaskiem przed wejściem do szkoły piękne wzory. Dziewczęta ze szkoły zawodowej opracowały układ taneczny do przeboju Cleo i Donatana "My Słowianie".

Było wielu gości m.in. Burmistrz Gniewkowa p.Adam Roszak, przewodniczący Rady Miejskiej p.Janusz Kozłowski, sekretarz Gminy p.Bogumiła Pęczkowska oraz dyrektorzy szkół z naszej gminy i przedszkola w Gniewkowie.

Warsztaty uatrakcyjnił występ zespołu "Gniewkowianie".

Nie zabrakło poczęstunku (ciasta, chleba ze smalcem i ogórkiem kwaszonym, żurku, bigosu, kiełbasy z grilla), który przygotowali pracownicy szkoły i Rada Rodziców naszej szkoły.


DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU
Dzień Dziecka i Sportu rozpoczął się od wspólnej rozgrzewki, a następnie były konkurencje sportowe (z podziałem na grupy). Odbyły się również mecze m.in. klasa I i II - w dwa ognia, klasa III i IV - siatkówka, klasa V, VI - koszykówka. Na zakończenie mecz rozegrały dziewczęta z klas IV - VI z paniami nauczycielkami - siatkówka.
Nie zabrakło poczęstunku (bigosu i lodów).


WYCIECZKA SZKOLNA rrrrrrr4 - 6 CZERWCA 2014r.rrrrrrrrrrTRÓJMIASTO - HEL - KASZUBY
Pierwszym punktem programu było Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku, gdzie uczniowie zobaczyli m.in. najdłuższą deskę świata, dom do góry nogami, dom sybiraka oraz wiele innych interesujących obiektów. Następnie powędrowali na Wieżycę (329 m n.p.m.) - najwyższe wzniesienie na całej Nizinie Europejskiej. Weszli na 30 - metrowy taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Wieczorem wszyscy udali się na obiadokolację i nocleg w Władysławowie.

Drugiego dnia uczniowie udali się na Półwysep Helski. W Helu weszli na latarnię morską. Odwiedzili Fokarium, zobaczyli port rybacki i jachtowy w Helu. Podczas spaceru po Władysławowie zobaczyli Aleję Gwiazd Sportu.

Było zwiedzanie Trójmiasta - Skwer Kościuszki w Gdyni, gdzie uczniowie zobaczyli polski żaglowiec "Dar Pomorza", zwiedzili Oceanarium . W Spocie nie zabrakło spaceru po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Zobaczyli "Monciak" i uzdrowiskowy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy. Na Gdańskiej Starówce zobaczyli m.in. fontannę Neptuna.

Wszyscy zadowoleni wrócili do domu.


WYCIECZKA DO MYŚLĘCINKA
Dnia
9 czerwca 2014r. najmłodsze dzieci wyjechały na wycieczkę do Myślecinka. Dzieci zwiedziły m.in. Park Rozrywki - Zaginiony Świat (Park Dinozaurów). Była przejażdżka kolejką kołową, zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Nie zabrakło czasu na wspólną zabawę i poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili.


WYCIECZKA DO KINA
Dnia
11 czerwca 2014r. klas VI wyjechała do kina, do Torunia. Uczniowie przeszli się Starówką Toruńską, zjedli lody , a następnie udali się do kina na film "Czarownica 3D".


WYCIECZKA DO BYDGSZCZY
Dnia
21 czerwca 2014r. uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach świetlicy socjoterapetycznej, udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Na początku uczniowie popłynęli Tramwajem Wodnym "Słonecznik" (trasa od przystanku Rybi Rynek do TESCO).
Następnie wszyscy udali się do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego, gdzie zostało otwarte EXPLOSEUM - Centrum techniki wojennej DAG Fabrik Bromberg. Pierotnie fabryka, w której budynkach powstała ekspozycja, przeznaczona była do zadań militarnych III Rzeszy produkując m.in. proch bezdymny, a obecnie jest jedną z najcieklawszych atrakcji turystycznych w kraju. Uczniowie zwiedzili kompleks siedmiu budynków pofabrycznych, połączonych siecią tuneli i korytarzy.

Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się do WIOSKI INDIAŃSKIEJ, gdzie zwiedzili oryginalne namioty tipi, wysłuchali ciekawych opowieści o pleminach z terenu Wielkich Równin. Wszyscy świetnie się bawili m.in. strzelając z łuku, polując na fretki.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Dnia
27 czerwca 2014r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Moniki Czarniak przygotowali przedstawienie, w którym podziękowali swoim nauczycielom, pani dyrektor, rodzicom i pracownikom szkoły za trud, cierpliwość itp.. Klasa V pożegnała swoich starszych kolegów (oraz koleżanki). Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Następnie uczniowie rozeszli się do klas, w których odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami.

Strona główna | O szkole | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego