Szkoła Podstawowa im.Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie


Idź do treści

Menu główne:


2006/2007

Z życia szkoly

POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

"... Niektóre dzieci idą z uśmiechem
I chyba nawet trochę z pośpiechem
Po to, by spotkać się z kolegami
I coraz bardziej trudnymi lekcjami."

Nowy rok szkolny rozpoczął się 4 września 2006r.. Naukę będzie kontynuowało 53 uczniów w klasach I - VI oraz 19 przedszkolaków. Pani dyrektor Iwona Senske serdecznie powitała rodziców, wychowawców, dzieci, a szczególnie uczniów klasy pierwszej. Po wysłuchaniu przemówienia uczniowie z wychowawcami rozeszli się do klas.SPRZĄTANIE ŚWIATA

15 września 2006r. cała szkoła sprzątała świat. Wszyscy uczniowie jak co roku wzięli aktywny udział w akcji "Sprzątania Świata". Akcja wielkiego sprzątania rozpoczęła się od akcji propagującej ekologiczny styl życia.
Wszyscy zebraliśmy się w salce gimnastycznej, gdzie odbyły się konkursy ekologiczne: budowaliśmy wieżę z różnych pojemników, projektowaliśmy strój z papieru toaletowego, odbył się również konkurs na plakat o ochronie środowiska oraz quiz ekologiczny.

Po krótkiej lekcji ekologii posprzątaliśmy okolice szkoły i tereny przydrożne.


ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

12 października 2006r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców na temat: "Historia ziemniaka". Przedszkolaki na zajęciach: rozpoznawali warzywa przez węch, sprawdzali swoje umiejętności sprawnościowe oraz malowali jesień."DZIEŃ NAUCZYCIELA"

13 października 2006r. z okazji Święta Komisji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno - muzyczny. Były wiersze, a także tańce, upominki dla nauczycieli z podziękowaniem za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Z zaproszenia na uroczytość skorzystały emerytowane nauczycielki p. S.Milewska i p. E.Zamojska.

G:\zupelnie_nowa\images\nauczyciel_1.png
Error File Open Error
G:\zupelnie_nowa\images\nauczyciel_2.png
Error File Open Error

PASOWANIE PIERWSZAKÓW

30 października 2006r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na ucznia. Po występie artystycznym i wykazaniu się umiejętnościami p. dyrektor Iwona Senske przyjęła w poczet społeczeństwa szkolnej dzieci z klasy pierwszej: Aleksandrę Kubicką, Milenę Kraszewską, Miłosza Ignacyka, Konrada Majewskiego, Mateusza Los, Grzegorza Zawadę.HALLOWEEN

31 października 2006r. Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy z okazji Halloween. Każdy uczeń prezentował swoje straszne przebranie. Przebrały się też wychowawczynie, była świetna zabawa połączona z konkursami. Ten dzień spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze.ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2006r. przygotowana została akademia z okazji Święta Niepodłegłości. Program artystyczny składał się z części słowno - muzycznej i przedstawiał długą drogę Polski do odzyskania niepodłegłości. Akademię przygotowali uczniowie z klas IV - VI.ANDRZEJKI

30 listopada 2006r. uczniowie naszej szkoły przepowiadali sobie przyszłość. Każdy chciał się dowiedzieć jak na imię będzie miała sympatia, kim będę kiedy dorosnę? Lanie wosku pozwoliło odkryć wszystkie tajemnice. Dzieci będą marynarzami, odbędą dalekie podróże, będą poznawać świat przyrody.

W przerwach między wróżbami uczniowie posilali się w "kawiarence". Wieczór był bardzo tajemniczy.


DZIEŃ PRAW DZIECKA

15 grudnia 2006r. w naszej szkole odbył się "Dzień Praw Dziecka" przygotowany przez Samorząd Uczniowski. W pierwszej części uroczystości uczniowie klas V i VI przedstawili wszystkim prawa dziecka, które zawarte są w Konwencji Praw Dziecka. Następnie w części konkursowej wszyscy uczniowie wykazali się wiedzą na temat praw dziecka.

Gościem honorowym uroczystości była pani wizytator Beata Wasilewska.

G:\zupelnie_nowa\images\PrawaDziecka2006.png
Error File Open Error


BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU

Już po raz kolejny przed Świętami Bożego Narodzenia trafia do Polski Betlejemskie Światełko Pokoju. Przywiezione jest z Betlejem do Europy przez skautów austriackich i jest przekazywane do innych krajów. Tradycyjnie ZHP otrzymuje światełko od skautów słowackich. Do nas światełko dotarło 20 grudnia 2006r.. Dla nas ogień ma niezwykłą moc, jednoczy nas w kręgu swego ciepła, niesie pokój, miłość, zrozumienie. Daje radość i chęć dzielenia się nią z ludźmi.WIGILIA SZKOLNA

Dnia 22 grudnia 2006r. odbyła się w naszej szkole Wigilia Szkolna. Ten dzień był bardzo uroczysty. Gościliśmy pana burmistrza Adama Roszaka oraz kierownika SZEASU Ryszarda Barczaka.
W uroczystości wzięli udział także zaproszeni rodzice, emerytowane nauczycielki pani Milewska i pani Zamojska oraz cała społeczność szkolna.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Iwona Senske witając przybyłych gości oraz składając świąteczne życzenia. Następnie uczniowie z klas: III, IV, V, VI przedstawiły Jasełka, które przybliżyły nam wartość Świąt Bożego Narodzenia.
Po zakończonym przedstawieniu dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały się w przedstawieniu pt."Miesiące przychodzą do Pana Jezusa". Maluchy wywołały swoją żartobliwą prezentacją salwy śmiechu na widowni. Rodzice z wielka uwagą śledzili występy aktorskie swoich pociech i nagrodzili ich występy gromkimi brawami.
Wszyscy w światecznej atmosferze podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Przy śpiewie kolęd oraz wspólnej herbacie oraz słodkościach upieczonych przez nasze kochane mamy miło upłynął ostatni dzień przedświąteczny.KARNAWAŁ TO CZAS ZABAW

11 stycznia 2007r. odbył się bal karnawałowy. Dzieci młodsze pięknie się przebrały, nie zabrakło Fizi Pończoszanki, Kubusia Puchatka, były księżniczki i wiele innych postaci bajkowych. Zabawa rozpoczęła się przedstawieniem pt."Wybór królewny", w którym wystąpiły dzieci z kóła teatralno - tanecznego pod kierunkiem p. H.Szulc. Dzieci również tańczyły - prezentowały swoje umiejętności. Następnie kl. I i II zaprezentowała "Dwunastu braci", dzieci przygotowała p. M.Roszak. Były tańce, konkursy, poczęstunek i Gwiazdor z prezentami.


Niewątpliwą atrakcją był wybór "MISS SZKOŁY". Oto laureatki:

  • MISS FOTO: Małgosia Gąsiorek,
  • MISS PUBLICZNOŚCI: Mariolka Pyka,
  • MISS GRACJI: Milena Kraszewska,
  • MISS SZKOŁY: Skarlet Napierkowska.Konkurs przygotował Samorząd Uczniowski z p. M.Czeladką.


MINI PLAYBACK SHOW

W czasie ferii zimowych, 22 stycznia 2007r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie konkurs Mini Playback Show. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział dziewczęta, które uczęszczają na kółko teatralno - tanecznego. Zespół przygotowała p. H.Szulc. Dziewczynki zaprezentowały piosenkę Sixteen "Obudź we mnie swoją Wenus". Zajęły I miejsce: Ania Kucharska, Kasia Majewska, Marika Paczkowska, Małgosia Gąsiorek.


KONKURS RECYTATORSKI
28 lutego 2007r. odbył się w Gniewkowie konkurs recytatorski dla klas I - III.
Z naszej szkoły wzięli w nim udział dzieci z:
klasy I - Miłosz Ignacyk, klasy II - Gosia Gąsiorek i Liliana Lewandowska - uczniów przygotowała p. M.Roszak,
klasy III - Darek Sąsała, Sebastian Skonieczka, Mikołaj Matraszek, Natalia Kubicka, Ania Paczkowska - uczniów przygotowała p. H.Szulc.

Wysłuchaliśmy aż 46 wierszy Danuty Wawiłow.

Laureatami zostali:

  • klasa II - Małgosia Gąsiorek - I miejsce,
  • klasa III - Darek Sąsała - III miejsce.
G:\zupelnie_nowa\images\recytacja2007.png
Error File Open Error

DZIEŃ KOBIET DLA MAM PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 8 marca 2007r. wychowawczynie przedszkola wraz z dużą pomocą pani J.Zaręby, pani E.Stec-Pawlak i pani U.Piotrowskiej przygotowały uroczyste spotkanie z mamami z okazji Dnia Kobiet. Dzieci tańczyły, śpiewały i pięknie recytowały wiersze dla swoich mam. Wręczyły upominki i piękne, pachnące frezje.W POSZUKIWANIU WIOSNY

21 marzec 2007r. powitał nas chłodem, a my postanowiliśmy "wyruszyć" na poszukiwanie zwiastunów wiosny. Przedszkolaki poszukiwały wiosny w sztuce. Zaprezentowały nam reprodukcje dzieł, których tematem była wiosna.
Klasa I i II zaśpiewała dla nas piosenkę "Kle, kle bocku", aż wyjrzało słonko zza chmur. Klasa III recytowała wiersze o wiośnie. Dzieci z klasy V oraz VI zaprezentowały nam nowe trendy obowiązujące w modzie na wiosnę.

Zabawie i śmiechom nie było końca.

Po wszystkich pokazach odbyła się degustacja smakołyków wiosennych przygotowanych przez klasę IV. Pycha...


Czas pożegnać Zimę - wyruszyliśmy z barwnym pochodem, aby kukła Marzanna ostatni raz "spojrzała" na wieś, a nstępnie została zamknięta w piwnicy. Z wielką radością powitalismy wiosnę!


Uczniowie działający w kółku teatralnym pod kierunkiem p. Haliny Szulc wystąpiły w przedstawieniu pt."W krainie baśni". Dzieci przygotowały też tańce: ze wstążkami i improwizację ruchową do piosenki Marka Grechuty "Wiosna, ach to ty!"17 KWIETNIA 2007r.

W tym dniu naszą szkołę odwiedził biskup Bogdan Wojtuś.3 MAJA 2007r.

"Cześć polskiej ziemi cześć.
Ojczyźnie naszej cześć"


27 kwietnia 2007r. uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem p. M.Czeladki zaprezentowali montaż z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r.
Uczniowie wcieli się w postaci: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugo Kołłątaja, Stanisława Małachowskiego, mieszczan i przybliżyli nam historię uchwalenia konstytucji."O ty dniu radosny,
O ty Trzeci Maju,
zapachniałeś kwieciem
w całym polskim kraju."
DZIEŃ MATKI

"Moja Mama jest jak piękny kwiat
tak cicha, delikatna jak stokrotka.
Czuła, dobra, jak polna tymotka.
I dlatego ją tak KOCHAM"


Uczniowie działający w kółku muzycznym pod kierunkiem p. M.Czeladki przygotowali "Koncert dla Mam" z okazji ich święta. Uczniowie przygotowali piosenki współczesnych wykonawców. Wśród wykonywanych utworów pojawiły się:

"Niech mówią, że ..." P.Rubika,
"Czerwone jagody"
"Psalm dla Ciebie"

oraz niezapomniana piosenka "A ja wolę swoją mamę".

Mamy podziwiały swoje pociechy, a ukratkiem ocierały łzy wzruszenia.


Oprócz występów przedszkolaków i uczniów klas IV - VI dzieci z klasy III z wychowawczynią przygotowały montaż słowno - muzyczny i poczęstunek dla mam.Mamy brały też udział w różnych konkursach. Oczywiście na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły mamom własnoręcznie wykonane upominki.DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU

Dzień Dziecka rozpoczął się w naszej szkole o godz. 8.00. Uczniowie działający w kółku teatralnym prowadzonym przez p. H.Szulc przygotowali przedstwienie pt."Wygrana".
Następnie na boisku szkolnym odbyły się rozgrywki sportowe. Klasy rozegrały mecze w piłkę nożną: kl. III i IV z kl. V i VI oraz kl.II z III.
Ale były emocje! W przerwie meczu wystąpiły dziewczęta, prezentując układy taneczne z pomponami.
Wszystkie klasy brały udział w wyścigach rzędów. Dzieci piekły kiełbaski, otrzymały lody i napoje.


To był udany dzień!


DNI GNIEWKOWA

3 czerwca 2007r. z okazji Dni Gniewkowa uczniowie z naszej szkoły wystąpili w X Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Zaprezentowali przedstawienie pt."Wybór królewny". Dzieci grały swobodnie i z humorem deklamowały swoje kwestie. Występ bardzo się wszystkim podobał.WYCIECZKA

W dniach od 11 czerwca do 13 czerwca 2007r. uczniowie z naszej szkoły uczetniczyli w wycieczce krajoznawczej na południu Polski. Organizatorem wycieczki była Szkoła Podstawowa w Kijewie, wraz z uczniami i nauczycielami tejże szkoły nasze dzieciaki miały możliwość zwiedzenia pereł architektury Małopolski. Pogoda była cudowna, sprzyjała zwiedzaniu i wędrówkom. Program zwiedzania był bardzo atrakcyjny, sprzyjał poznaniu ciekawej historii Polski na żywo. Wawel "na żywo" oczarowuje, zachwyca i na pewno pozostanie na długo w pamięci młodych podróżników. Uczniowie i uczennice naszej szkoły byli zdyscyplinowani, z ochotą węrdowali i zwiedzali liczne atrakcje turystyczne oferowane w tym regionie. Wspinali się po skrzypiących schodach, aby dotknąć dzwonu Zygmunta, dreptali po Grocie Łokietka i wyobrażali sobie dawne dzieje księcia, który szukał tu schronienia. Z wypiekami na twarzy oglądali bezcenne eksponaty skarbca na Wawelu i podziwiali światowej sławy kopalnię soli w Wieliczce. A kiedy zwiedzania było już dosyć ... to były wieczorne "pogaduchy do poduchy" jak wycieczkowa tradycja nakazuje. Pobyt w krakowskim Aqua Parku dostarczył wiele, wiele radości. Dzieciaki z wielką werwą próbowały swoich sił w pływaniu, zjeżdżaniu, nurkowaniu. Wracaliśmy w radosnym nastroju, pełni wspomnień, wrażeń i wiedzy.
Opiekunem na wycieczce była Arleta Kozłowska.22 CZERWCA 2007r. - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Promocję otrzymali wszyscy uczniowie. Pani dyrektor Iwona Senske wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe.
Rodzicom, którzy aktywnie wspierali działania szkoły i jej pracę Pani Dyrektor wręczyła Akty Podziękowania."Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka,
jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń."Następnie klasa VI pożegnała swoją szkołę uroczystym przedstawieniem. Klasę szóstą ukończyło 5 uczniów. Teraz będą reprezentować dobre imię naszej szkoły w gimnazjum w Gniewkowie.


Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku. Uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Strona główna | O szkole | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego