Szkoła Podstawowa im.Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie


Idź do treści

Menu główne:


2009/2010

Z życia szkoly

SPRZĄTANIE ŚWIATA
18 września 2009r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tego dnia Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem przygotował wiele konkursów o tematyce ekologicznej. SU ufundował nagrody. Uczniowie wykonali wiele użytecznych przedmiotów z odpadów, wśród nich były kosze, koszyki, roboty, obrazy, a nawet skrzynka pocztowa.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce zajęła klasa IV,
  • II miejsce - klasa II,
  • III miejsce - klasa III,
  • wyróżnienie - klasa I i przedszkolaki.


Pani Szulc przybliżyła historię akcji sprzątania, a następnie przeprowadziła quiz ekologiczny.
Tego dnia uczniowie zebrali 20 worków śmieci.


PASOWANIE NA UCZNIA
1 października 2009r. dzieci z klasy I stały się prawdziwymi uczniami. Przez miesiąc nauki pod okiem wychowawczyni pani Karoliny Lewandowskiej przygotowywały się do tej uroczystości. Uczyły się o miejscowości, w której znajduje się szkoła, o Ojczyźnie, uczyły się, jak być dobrym uczniem.
Wszystkie pierwszaki wzorowo zdały egzamin na ucznia i zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Murzynnie. Złożyły uroczyste ślubowanie. Po tym podniosłym akcie nastąpiło pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor. Każdy pierwszak otrzymał na pamiątkę dyplom i książkę. W progach szkoły klasę I krótkim programem artystycznym powitały dzieci z klasy II. Następnie rodzice, klasa I i II wraz z wychowawczyniami oraz z panią dyrektor udali się na słodki poczęstunek. To było prawdziwe święto, do którego pierwszoklasiści powracać będą przez całe swoje życie.


DZIEŃ NAUCZYCIELA
13 października 2009r. uczniowie z klas IV - VI pod opieką pana Derkowskiego przygotowali uroczystą akademię z okazji "Dnia Nauczyciela". Na program uroczystości złożyły się wiersze i piosenki nawiązujące do święta pedagogów.
Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich pracowników szkoły drobne upominki.


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
23 października 2009r. Samorząd Uczniowski zorganizował uroczystość pod hasłem "Zdrowym być, zdrowo żyć". Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły największe i najdziwniejsze okazy warzyw. W tematykę tego święta wprowadziła wszystkich klasa III, która przedstawiła scenkę animacyjną pt. "Pyry na wykopkach". Tego dnia było wiele konkursów. Nauczyciele brali udział w konkursie na najdłuższą obierkę, a uczniowie kroili frytki.
Uczniowie przygotowali konkurs dla nauczycieli na iscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Na zakończenie odbyła się degustacja frytek i ziemniaków w mundurkach.


11 LISTOPAD
Dnia 10 listopada 2009r. uczniowie z klas IV - VI przygotowali pod kierunkiem p. Marzanny Czeladki akademię z okazji święta odzyskania niedpodległości przez Polskę.


ANDRZEJKI
27 listopada 2009r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową. Mamy przygotowały smakołyki do sklepiku, upiekły przepyszne pączki, babeczki, rurki, orzeszki. Pani H. Szulc przygotowała i przeprowadziła konkursy. Były wróżby, horoskopy, lanie wosku. Nie zabrakło również tańca z balonami i tańca na gazecie. Dziewczęta z klasy V przeprowadziły konkurs "Tak to leciało" i "Randka w ciemno".


TURNIEJ SPORTOWY
5 grudnia 2009r. w Gniewkowie odbył się turniej sportowy świetlic. Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z uczniów klas: III, IV, V i VI. Uczniowie dzielnie walczyli zajmując IV miejsce. Oprócz konkurencji sportowych uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy o Świętym Mikołaju.

G:\zupelnie_nowa\images\turniej2009_1.png
Error File Open Error
G:\zupelnie_nowa\images\turniej2009_2.png
Error File Open Error

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU
21 grudnia 2009r. 88 Drużyna Harcerska im. "Zawiszaków" działająca przy gimnazjum w Pakości przywiozła do naszej szkoły "światełko". Betlejemskie światełko pokoju symbolizuje miłość, pokój. Ogień z groty narodzenia Chrystusa w Betlejem trafił do wielu rodzin z Murzynna. Z tej okazji uczniowie pięknie recytowali wiersze, wspólnie z harcerzami śpiewali kolędy.


WIGILIA SZKOLNA
Dnia 22 grudnia 2009r. odbyła się uroczysta Wigilia Szkolna. Na uroczystość przybyli rodzice, zaproszeni goście oraz emerytowni nauczyciele. Na początku Pani dyrektor Iwona Senske powitała wszystkich zgromadzonych i złożyła życzenia świąteczne. Uczniowie z klas IV - VI wystawili "Jasełka". Również przedszkolaki uświetniły uroczystość, mówiąc wiersze i śpiewając piosenki o Świętym Mikołaju. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Na zakończenie skosztowaliśmy ciasta, które upiekły nasze mamy.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA
15 stycznia 2010r. uczniowie przygotowali przedstawienie dla babć i dziadków z okazji ich święta. Babcie nie ukrywały wzruszenia i dziękowały wnukom za piękny program artystyczny.


JAK KARNAWAŁ, TO KARNAWAŁ...
12 lutego 2010r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowo-walentynkowy. Tego dnia dominował kolor czerwony. Uczniowie przebrali się w bardzo pomysłowe stroje. Dzieci uczestniczyły w konkursach, dla przedszkolaków konkursy przygotowała pani Arleta Kozłowska, a dla uczniów klas I - VI pani Halina Szulc. Nie zabrakło poczęstunku - kanapki i sałatki wykonali uczniowie.


DZIEŃ KOBIET
8 marca 2010r. klasa III pod kierunkiem p. H.Szulc przygotowała akademię z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wszystkim Paniom w dniu ich święta najserdeczniejsze życzenia złożyli uczniowie. Dzieci przygotowały serwis informacyjny z kraju i ze świata, dziewczynki przeprowadziły ankietę nt."Po co na świecie są kobiety". Uczniowie wystąpili również w koncercie życzeń przygotowanym specjalnie dla Pań i dziewczynek.
Każda kobieta otrzymała kwiatek, laurkę oraz pudełeczko z cukierkami. Chłopcy złożyli Paniom "słoneczne życzenia".


NADANIE IMIENIA SZKOLE
7 maja 2010r. był ważnym dniem dla całej społeczności szkolnej. Tego dnia odbyła się uroczystość nadania imienia szkole. Dzięki staraniom pani dyrektor Iwony Senske szkole nadano imię Księstwa Gniewkowskiego. Z tej okazji Rada rodziców ufundowała Sztandar Szkoły. Została odprawiona Msza Święta, na której poświęcono Sztandar Szkoły oraz tablicę pamiątkową. Po nabożeństwie cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, rodzice udali się do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości związana z nadaniem imienia szkole.


DZIEŃ DZIECKA
Dzień Dziecka upłynął jak zwykle pod znakiem rozgrywek sportowych. Poszczególne klasy rywalizowały między sobą w różnych konkurencjach. Najwięcej emocji wzbudził mecz piłki ręcznej - nauczyciele i rodzice kontra uczniowie. Były lody, napoje i słodycze.

G:\zupelnie_nowa\images\DzienDziecka2010_1.png
Error File Open Error
G:\zupelnie_nowa\images\DzienDziecka2010_2.png
Error File Open Error

WYCIECZKA SZKOLNA
Dnia 10 czerwca 2010r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Malborka. Pogoda była cudowna. Program zwiedzania był bardzo atrakcyjny, sprzyjał poznanu historii najsłynniejszego polskiego zamku. Był również czas na pamiątki i odpoczynek.


ZAKOŃCZENE ROKU SZKOLNEGO
Dnia 25 czerwca 2010r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów z klasy szóstej. Pani dyrektor Iwona Senske dokonała podsumowania pracy dydaktyczno-wychowawczej. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody ksiązkowe. Życzyła wszystkim miłego wypoczynku podczas wakacji.NARESZCIE WAKACJE!!!

G:\zupelnie_nowa\images\lecacy-niebieski-motylek.gif
Error File Open Error

Strona główna | O szkole | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego