Szkoła Podstawowa im.Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie


Idź do treści

Menu główne:


2014/2015

Z życia szkoly

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 1 września 2014r. (w poniedziałek). Uczniowie odświętnie ubrani zebrali się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Iwona Senske serdecznie powitała wychowawców, rodziców, dzieci, a szczególnie uczniów klasy pierwszej. Po wysłuchaniu przemówienia uczniowie z wychowawcami rozeszli się do klas.
W czasie wakacji powstała stołówka oraz wyremontowano oddział przedszkolny.


SPRZĄTANIE ŚWIATA
19 września 2014 roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA", która miała na celu zachowanie czystosci oraz utrzymanie dobrego stanu srodowiska naturalnego.
Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli sprzątać teren wokół szkoły i wsi. Były rozmowy o segregacji odpadów, recyklingu i nawyku utrzymania czystości. Zebrani kilka worków śmieci!DZIEŃ NAUCZYCIELA
Dnia 13 października 2014r. uczniowie przygotowali uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wystąpili w koncercie życzeń dla swoich nauczycieli oraz pracowników szkoły. były wiersze, piosenki oraz taniec. Niektóre rymowane wierszyki powstały specjalnie na te okazję. Dzieci doceniły trud jaki wkładają pedagodzy i wszyscy pracownicy szkoły w edukacje, wychowanie, opiekę i wręczyły specjalnie przygotowane ordery.
Na uroczystości był obecny pan Burmistrz oraz Rada Rodziców naszej szkoły.PASOWANIE NA UCZNIA
Dnia 29 paŹdziernika 2014r. w naszej szkole odbyło się PASOWANIE NA UCZNIA.
DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW
Dnia 5 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyło się święto owoców i warzyw, które przygotowały panie Karolina Świtek i Arleta Kozłowska. Przedszkolaki i uczniowie przygotowali inscenizację słowno - muzyczną na temat owoców i warzyw. Wykonano plakaty promujące zdrowe odżywianie. Były zagadki, konkursy, quizy, a także degustacja owoców i warzyw. Społeczność uczniowska dobrze się bawiła i zdobyła wiele nowych, ciekawych wiadomości o owocach i wrzywach z naszego kraju i ze świata.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI- ŚWIĘTO ODRODZENIA POLSKI
Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i zrywów wolnściowych Polska odzyskała niepodległość!
7 listopada odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Uczniowie klasy IV i V pod kierunkiem pani Marzanny Czeladki przygotowali przedstawienie, w którym przypomnieli wszystkim trudną historię naszej Ojczyzny. Przeodnikiem tej ciekawej podróży w przeszłość był Orzeł Biały - ptak z naszego godła.


KIERMASZ ROGALI
Wszyscy uwielbiają pyszne rogale i dlatego Samorząd Uczniowski z opiekunem panią Karoliną Świtek zorganizował 12 listopada 2014r. kiermasz rogali, które upiekły nasze mamy. W szkole unosił się zapach świeżych rogali z rozmaitym nadzieniem. Wszystkie szybko zostały sprzedane, a Samorząd wzbogacił swój budżet dodatkową kwotą. Dziękujemy mamom za upieczenie tych słodkości!


ZABAWA ANDRZEJKOWA
Andrzejki
to wieczór wróżb i wspaniałej zabawy. 21 listopada 2014 roku Samorząd Uczniowski z opiekunem panią Karoliną Świtek zorganizował dyskotekę andrzejkową. Zadbał również o wróżby i konkursy. Wszyscy świetnie się bawili. Nie zabrakło również sklepiku z napojami i słodyczami.


MIKOŁAJKI
Każda klasa w grudniu obchodziła KLASOWE MIKOŁAKI. Oprócz tego uczniowie obejrzeli film pt. "JAK WYTRESOWAĆ SMOKA 2?" (w 3D), gdyż do szkoły przyjechało kino objazdowe. Kino było prezentem dla uczniów od Rady Rodziców.


WYJAZD DO BYDGOSZCZY
Przedstawiciele klasy IV i V wyjechali do Bydgoszczy na spotkanie, które dotyczyło ...


WIGILIA SZKOLNA
Dnia 19 grudnia 2014r. odbyła się Wigilia Szkolna, w której uczestniczył ksiązdz proboszcz, burmistrz, zaproszeni goście, rodzice i cała społeczność szkolna. Uczniowie wraz z opiekunem panią Lidią Nowak przedstawili "Jasełkę". Po przedstawieniu wszyscy złozyli sobie życzenia. Uroczystość uświetnił śpiew kolęd oraz wspólny poczęstunek.


ZABAWA CHOINKOWA
Dnia 12 lutego 2015 roku odbyła się zabawa choinkowa. Uczniowie przebrali się za ulubione postacie bajkowe. Występ uczniów i przedszkolaków przygotowała pani Arleta Kozłowska. Nie zabrakło wizyty Świętego Mikołaja oraz poczty walentynkowej.


DZIEŃ KOBIET
Dzień Kobiet jest doskonałą okazją do przedstawienia anegdot, ciekawostek z ksiąg wybranych, a kobiet dotyczących...
Dnia 6 marca 2015 roku uczniowie z klasy IV i V pod kierunkiem pani Moniki Czarniak wystąpili w przedstawieniu, w którym opowiedzieli o roli kobiety na świecie oraz złożyli życzenia wszystkim Paniom.


DZIEŃ WIOSNY
Dnia 23 marca 2015r. wszyscy uczniowie wybrali się na spacer z Marzanną. Śpiewali wiosenne piosenki,a Marzannę wrzuciliśmy do wody, mając nadzieję na przyjście "prawdziwej wiosny".


KIERMASZ WIELKANOCNY
Dnia
25 marca 2015r. Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz kartek wielkanocnych, które były wykonane przez uczniów. Zbiórka pieniędzy zasiliła fundusz Samorządu Uczniowskiego.


NOWE BOISKO SZKOLNE
Dnia
24 kwietnia 2015r. odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska. Z tej okazji przybyli goście, którym uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny i pokazy sportowe. Boisko będzie służyło nie tylko szkole, ale i mieszkańcom okolicznych wsi.WYCIECZKA DO LASU
Dnia 28 kwietnia 2015r. przedszkolaki oraz uczniowie wybrali się na wycieczkę do lasu. Wyjazd rozpoczęliśmy przy Pomniku Pamięci Narodowej, a dalej przeszliśmy ścieżką edukacyjną poprowadzonąprzez pana leśniczego. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Były również konkursy, quizy na temat lasu.


PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE
Dnia 29 kwietnia 2015r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z teatru "Kurtyna", z Krakowa. Obejrzeliśmy przedstawienie profilaktyczne pt."Zaczarowany bagaż". Na koniec spotkania odbyła się rozmowa podsumowująca sztukę.


ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 4 maja 2015r. uczniowie z klasy IV pod kierunkiem pani Moniki Seidel-Gołębiewskiej przygotowali krótkie przedstawienie na temat rocznicy UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.


WIOSENNE WARSZTATY

Strona główna | O szkole | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego