Szkoła Podstawowa im.Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie


Idź do treści

Menu główne:


2007/2008

Z życia szkoly

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 3 września 2007r.. Naukę będzie kontynuowało 64 uczniów, 8 w klasie "0" i 8 przedszkolaków.
Pani dyrektor Iwona Senske serdecznie powitała wszystkich zebranych oraz życzyła owocnej pracy.

Nowy rok przyniósł nam zmiany - mamy mundurki!

Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami:


 • oddział przedszkolny, kl. "0" - p. A.Kozłowska,
 • kl. I - p. H.Szulc,
 • kl. II - p. K.Lewandowska,
 • kl. III - p. M.Roszak,
 • kl. IV - p. L.Nowak,
 • kl. V - p. S.Derkowski,
 • kl. VI - p. M.Czeladka.


Do grona pedagogicznego dołączyła pani Karolina Lewandowska.


SPRZĄTANIE ŚWIATA

17 września 2007r. z wielkim zapałem uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji "Sprzątanie Świata". Jak co roku w worki i rękawice zaopatrzył nas Urząd Gminy w Gniewkowie. Skupiliśmy się na uporządkowaniu najbliższego otoczenia. Najmłodsi zbierali śmieci na boisku szkolnym wokół budynku szkoły. Klasy IV i V z wychowawcami uporządkowały drogę biegnącą przez Murzynnno. Klasa VI z wychowawcą uporządkowała pobliski park. Zebraliśmy 17 worków śmieci! Mamy nadzieję, że wszyscy uszanują nasz wysiłek i jeszcze długo będziemy cieszyć się czystością oraz porządkiem w najbliższym otoczeniu.UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MURZYNNIE

5 października 2007r. uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły.
14 pierwszaków przyjęto w poczet społeczności szkolnej. Dzieci musiały wybrać się w podróż do czterech krain, aby zasłużyć na nagrodę. W Krainie Śpiewu i Tańca demonstrowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. W Krainie Pracy - solidność i wytrwałość. W Krainie Przyjaźni i Miłości umiejętność pracy w grupie i miłości do Ojczyzny. W Krainie Mądrości swoją wiedzę.
Następnie pani Dyrektor pasowała dzieci symbolicznym piórem na uczniów. Klasa II wręczyła koleżankom i kolegom wykonane przez siebie upominki. Na zakończenie rodzice przygotowali słodki poczęstunek.ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

23 października 2007r. w naszej szkole nie było zajęć dydaktycznych, ale świetnie się bawiliśmy. Po odczytaniu przez Darię Głowacką historii ziemniaka, udaliśmy się do klas, aby wykonać figurkę z ziemniaka. Wszystkie były super, a jury miało trudne zadanie, aby wyłonić te najciekawsze. Również staraliśmy się nagrodzić dzieci, które przyniosły największe i najciekawsze okazy.
Klasa II wystąpiła w inscenizacji Jana Brzechwy "Na straganie". Nie zabrakło też konkurencji sportowych. Był również maraton ortograficzny oraz konkursy na piosenkę, scenkę i wiersz o jesieni. Nauczyciele brali udział w konkursie na najdłuższą obierkę. Wygrała p. Joanna Gmaj.

Konkursy i dekoracje przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna p. H.Szulc.

Na zakończenie uroczystości odbyła się degustacja potraw i ziemniaków, które przygotowały mama Darii Głowackiej i mama Kamili Rejniak.


Dziękujemy!

To był udany dzień!


HALLOWEEN

31 października 2007r. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawy, konkursy związane z Halloween. Każdy uczeń prezentował swoje straszne przebranie. Były czarownice, duchy, wampiry, kościotrupy i inne postacie. Była prezentacja przebierańców oraz konkursy sprawnościowe: picie "soczka skoczka", zjadanie "dyndających jabłek", zabawa z "magicznym kluczem", przejście pod "kluczem samobijem", rzut "duchem do celu".
Na koniec wszystkie postacie ruszyły do tańca. Samorząd Uczniowski ufundował drobne nagrody oraz dyplomy."BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

7 listopada 2007r. w naszej szkole odbyła sie pogadanka, którą przeprowadzili Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gniewkowie.ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2007r. odbyła sie uroczysta akademia "Wstań Polsko moja!!!" poświęcona dniu 11 listopada. Występ przypomniał nam historię naszego kraju, rozgrabionego przez trzech zaborców, trudne życie pod zaborami, losy powstań narodowych. Chłopcy wcielili się w role żołnierzy, którzy pod wodzą Józefa Piłsudskiego walczyli za Ojczyznę.
Akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. M.Czeladki.ANDRZEJKI

30 listopada 2007r. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. Całą imprezę rozpoczęły dziewczęta z klas: I - III oraz IV - VI prezentując układy taneczne. Następnie była zabawa taneczna, a w przerwch p. H.Szulc prowadziła różne konkursy, nie zabrakło też wróżb. Dużą popularnością cieszył się barek ze słodkościami i napojami. Nie zabrakło również lania wosku. Wszyscy świetnie się bawili. Tego dnia odbyły się wybory MISS SZKOŁY. Została nią Małgosia Gąsiorek, natomiast publiczność też wybrała swoją MISS - Weronikę Nowacką. Ania Kucharska została MISS TAŃCA, a Milena Kraszewska - MISS GRACJI. Wszystkie dziewczynki świetnie się zaprezentowały, gratulujemy!BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU

21 grudnia 2007r. już po raz kolejny przybyli do naszej szkoły harcerze ze "światełkiem". Po odczytaniu rozkazu komendanta, uczniowie naszej szkoły recytowali wiersze, śpiewaliśmy kolędy i uroczyście przyjęliśmy Betlejemskie Światełko Pokoju. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski, a druhna H.Szulc odebrała światełko.WIGILIA SZKOLNA- niezwykły dzień w naszej szkole

Tego właśnie dnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Gościliśmy p. burmistrza Adama Roszaka, emerytowane nauczycielki oraz zaproszonych rodziców. Uroczyście wszystkich powitała pani dyrektor Iwona Senske, składając serdeczne i ciepłe życzenia świąteczne.
Następnie uczniowie z klas: IV, III, I przedstawiły Jasełka, które sprawiły wszystkim wiele radości. Oczywiście nasze dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały się z wierszami świątecznymi.
Po zakończeniu przedstawień wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Zasiadając przy stołach nakrytych białymi obrusami i ozdobionych świątecznymi stroikami - robionymi przez nasze dzieci piliśmy herbatę i skosztowaliśmy słodkości przygotowane przez nasze kochane mamy.
Tak przy śpiewie kolęd miło upłynął ostatni dzień przedświąteczny.ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA - 21 i 22 stycznia 2008r.

Właśnie w tych dniach odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Babci i Dziadka. Przedstawienia przygotowały przedszkolaki, uczniowie klasy: I, II i III. Dzieci sprawiły radość swoim dziadkom recytując wierszyki, śpiewając piosenki, a szczególnie babcie nie ukrywały wzruszenia. Na zakończenie w klasach odbyły się poczęstunki.
Dziękujemy Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie.

G:\zupelnie_nowa\images\DzienBabci2008.png
Error File Open Error
G:\zupelnie_nowa\images\DzienDziadka2008.png
Error File Open ErrorJAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ

25 stycznia 2008r. odbył się bak karnawałowy, na ten bal szczególnie dzieci młodsze przybyły w pięknych strojach. Samorząd Uczniowski przygotował konkursy, ufundował drobne nagrody. Niestety tego dnia pan prezydent ogłosił żałobę narodową, więc nie mogliśmy bawić się przy muzyce. Jako pierwsze wystąpiły dziewczęta klasy IV i V prezentując taniec z pomponami. Następnie byliśmy gośćmi króla Baltazara w jego zamku, uczestniczyliśmy w turnieju rycerskim i paradzie klownów. Przedszkolaki wystąpiły w przedstawieniu "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków".
Tego dnia odbyło się wiele konkursów, konkurs tańca i Mini Playback Show. I miejsce zajęły: Daria Głowacka, Kamila Rejniak, Skarlet Napierkowska. Młodsze dziewczynki prezentowały samodzielnie przygotowane układy taneczne.
Na zakończenie zabawy przyszedł Mikołaj i przyniósł dla wszystkich prezenty.DZIEŃ PRAW DZIECKA

22 lutego 2008r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Praw Dziecka. Uczniowie przygotowali przedstawienie prezentując i przypominając prawa. Wszystkie klasy wykonały plakaty na temat: "Mam prawo do swoich praw". Na zakończenie dzieci sprawdzały swoją wiedzę i brały udział w quizie. Wszyscy wykazali się znajomością swoich praw.

G:\zupelnie_nowa\images\prawa2008_1.png
Error File Open Error
G:\zupelnie_nowa\images\prawa2008_2.png
Error File Open ErrorKONKURS RECYTATORSKI O ZŁOCISTĄ KROPLĘ MIODU MISIA USZATKA

W środę 5 marca 2008r. odbył się w Gniewkowie Gminny Konkurs Recytatorski. Z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie klas I - III. Było super. A oto wyniki:


klasa I

 • I miejsce - Kinga Sąsała,
 • II miejsce - Weronika Nowacka,
 • III miejsce - Błażej Czaja,


 • wyróżnienie - Martyna Głowacka,klasa II

 • I miejsce - Milena Kraszewska,klasa III

 • I miejsce - Małgosia Gąsiorek, Wojciech Marczak,
 • II miejsce - Martyna Cegielska,
 • III miejsce - Zyta Głowacka,


 • wyróżnienie - Marta Lewandowska.
G:\zupelnie_nowa\images\recytacja2008.png
Error File Open Error
G:\zupelnie_nowa\images\recytacja2008b.png
Error File Open ErrorDZIEŃ KOBIET

Z okazji Święta Kobiet Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. H.Szulc przygotował program artystyczny dla wszystkich pań. Kobiety otrzymały kwiatek i laurkę, wszystkie dziewczynki lizaki. Gościliśmy emerytowane nauczycielki p. Elę Zamojską, p. Stanisławę Milewską.


WYCIECZKA DO TORUNIA DO TEATRU BAJ POMORSKI
11 marca 2008r. klasy: I - III i przedszkolaki pojechały do teatru, do Torunia na spektakl "Amelka, Bóbr
i Król na dachu". Była to współczesna bajka niemieckiego dramaturga Tankreda Dorsta. W tej opowieści baśń spotyka się z groteską a fantazja z wnikliwą obserwacją ludzkich zachowań.

Amelka mieszka wraz z przybraną matką i siostrą w ubogim domku nieopodal lasu. Pewnego dnia kos wyśpiewuje zagadkową przepowiednię, że do małego domku zawita książe. Aby pozbyć się Amelki, macocha wysłała ją na niebezpieczną wyprawę do lasu po czarny miód.

G:\zupelnie_nowa\images\teatr2008.png
Error File Open Error

Rozpoczyna się długa podróż dziewczynki. W trakcie swej wędrówki spotyka ona niezwykłe osoby: Wróżkę, Bobra, Króla. Z przyjaciółmi pokonuje strażniczkę nocy - Sowę.


Spektakl bardzo się dzieciom podobał, pełne wrażeń chętnie udały się na spacer po toruńskiej Starówce. To był udany dzień, dopisała nam nawet pogoda.MINI PLAYBACK SHOW

14 marca 2008r. odbył sie w Gniewkowie konkurs Mini Playback Show. Z naszej szkoły uczestniczyli uczniowie klas I - VI. Dzieci brały udział w konkursie solistów oraz prezentowały się zespoły. Konkurencja była ogromna, ale zdobyliśmy wiele nagród. I miejsce zajęli: Martyna Cegielska, Krzysiu Senske, którzy wybrali piosenkę z Misicalu High School Musical. II miejsce zajęła solistka Milena Kraszewska, a III miejsce zajął zespół w składzie: Małgosia Gąsiorek, Weronika Nowacka, Kinga Sąsała. Dziewczyny z klasy VI nie zajęły miejsca na podium, ale były świetne!

Gratulacje!


DIALOG TEATRALNY - "DZIELIMY SIĘ Z INNYMI"

15 marca 2008r. dziewczynki z klas: I, II i III brały udział w warsztatach teatralnych organizowanych przez Rotary Club Inowrocław i IDK.
Najpierw odbył się przegląd i pokaz konkursowych różnych przedstawień. Były grupy z Rojewa, Gniewkowa, Bachorc, Sławęcinka, Złotnik Kujawskich i z Inowrocławia. Wszystkie przedstawienia były ciekawe i o bardzo różnorodnej tematyce. Zespoły teatralne były świetnie przygotowane, a nasi uczniowie mogli zobaczyć bajkę "O kocie w glanach", "Smok u smoczej jamy", sztukę o miłości "W okowach miłości" i przedstawienia poruszające problemy młodzieży "Od ucha do ucha" i "Teren prywatny". Poziom był bardzo wysoki.
Na zakończenie odbył się warsztaty teatralne, prowadzili je aktorzy z Teatru Wilczy, Krystian Wieczyński i Radosław Smużny. Dzieci wróciły do domu pełne wrażeń.POWITANIE WIOSNY

19 marca 2008r. w naszej szkole uroczyście powitaliśmy wiosnę. W tym dniu gościem honorowym była pani wizytator Beata Wasilewska. Uczniowie przygotowali pod kierunkiem p. Moniki Seidel piosenki z musicalu High School Musical. Wszyscy pięknie śpiewali i tańczyli. Następnie pałeczkę przejął Samorząd Uczniowski, przewodnicząca Ania Kucharska odczytała list od pani wiosny i przydzieliła zadania klasom.
Wszyscy spisali się na medal. SU przygotował mnóstwo konkursów: konkurs na najładniejszą Marzannę, plakat o wiośnie, sukienkę dla pani Wiosny.
Każda klasa miała przygotować okrzyk na powitanie wiosny, reklamę wiosennego słońca, deszczu oraz wiatru.

Najwięcej emocji dostarczył uczniom konkurs na najładniejszą Wiosnę, uczniowie pięknie przebrali swoich przedstawicieli. Wszyscy otrzymali brawa.

Następnie przedszkolaki i uczniowie z kl. I - III udali się w barwnym pochodzie z Marzanną, aby potem ją spalić na boisku szkolnym. W tym czasie uczniowie klas IV - VI przygotowali poczęstunek: pyszne wiosenne sałatki, surówki i kanapki.
Wszyscy świetnie się bawili."SŁODKI SKLEPIK"

18 kwietnia 2008 r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował "słodki sklepik". Do przygotowań bardzo włączyły się mamy: p. M.Rejniak, p. D.Kucharska, p. E.Paczkowska i p. B.Sąsała, panie upiekły przepyszne ciastka.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Ania Kucharska wraz z dziewczętami z klasy V i VI zorganizowała sklepik podczas przerw. Sklepik cieszył się ogromną popularnością i był oblegany przez uczniów. Zarobione pieniądze w kwocie 125 zł wzbogaciły budżet SU.ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia 2008r. z okazji Święta Ziemi Samorząd Uczniowski przygotował akademię. Uczniowie starali przybliżyć koleżankom i kolegom zagadnienia dotyczące ochrony środowiska. W tym dniu do szkoły przybył Zielony Skrzat, Ekoludek, a najmłodsi udali się w barwnym pochodzie z transparentami, na których widniały ekologiczne hasła.
Na zakończenie przeprowadzono quiz. Dzień Ziemi powinien trwać cały rok.KONKURS PIOSENKI "SPOD PIÓRA AGNIESZKI OSIECKIEJ"

3 maja 2008r. odbył się w Gniewkowie konkurs piosenki. Dziewczęta z naszej szkoły trenowały śpiewanie, ćwiczyły głos na zajęciach z p. H.Szulc. Do konkursu zgłosiły się:

 • z klasy I - III - Kinga Sąsała, Weronika Nowacka, Małgosia Gąsiorek,
 • z klas IV - VI - Ania Kucharska, Marika Paczkowska.

W konkursie brało udział aż 25 uczniów z różnych szkół naszej gminy.
I miejsce zajęła Małgosia Gąsiorek, a III miejsce - Kinga Sąsała.


15 MAJA 2008r. - ŚWIĘTO KSIĄŻKI

Tego dnia w naszej szkole odbyło się Święto książki. Zostało ono zorganizowane dla najmłodszych. Przedszkolaki i uczniowie klas I - III wzięli udział w paradzie postaci bajkowych. Były księżniczki, wróżki, królowie, krasnale, smerfy i inne postacie.
Za najpiękniejsze przebrania wręczono nagrody i dyplomy. Uczniowie brali też udział w konkursie, dotyczącym znajomości książek. Ochotnicy prezentowali swoje ulubione książki i zachęcali do ich przeczytania.
Na zakończenie uczniowie klasy II przeczytali swoją własną baśń, zatytułowaną "Wilkołaki i żaby".WYCIECZKA DO MYŚLĘCINKA

21 maja 2008r. klasa I i II z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Myślęcinka. Najpierw dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt."Nie zostawiaj mnie mój przyjacielu". Prowadząca zajęcia w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom zagadnienia dotyczące opieki nad zwierzętami. Pierwszoklasiści i drugoklasiści mogli zobaczyć zwierzątka i je dotknąć. Najwięcej emocji wzbudził pyton. Potem uczniowie zwiedzali dalszą część ogrodu. Był czas na pamiątki i odpoczynek.
Na zakończenie uczetnicy wycieczki udali się do parku rozrywki. Było tam mnóstwo atrakcji. Wycieczka się udała, było super!"DZIEŃ MATKI"

Z okazji Święta Mamy uczniowie klas I - III przygotowali programy artystyczne dla mam. Każda klasa zorganizowala występy oraz poczęstunek, a dzieci wykonały piękne upominki. Mamy nie ukrywały wzruszenia i były dumne ze swych pociech. Klasa I z wychowawczynią przygotowała przedstawienie pt."Kwiatki dla mamy". Dzieci przygotowały wiele konkursów dla swoich mam.DNI GNIEWKOWA - 1 CZERWCA 2008r.

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych obchodach 740 rocznicy urodzin Gniewkowa. Pani Marzena Czeladka przygotowała scenkę historyczną z życia Władysława Białego, a pani Halina Szulc taniec współczesny, który wykonały dziewczęta z klas I - V.DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

Dzień Dziecka upłynął w naszej szkole w atmosferze sportowej. Pan Derkowski przygotował rozgrywki sportowe oraz zawody w rzędach. W przerwach meczu wystąpiły dziewczęta i SU z układami tanecznymi. Były lody, napoje i słodycze.

To był wspaniały dzień!


"BLIŻEJ POEZJI"

3 czerwca 2008r. w amfiteatrze M-GOKS i R odbyło się spotkanie pt."Bliżej poezji". Miłośnicy poezji mogli wysłuchać utworów Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej i Czesława Niemena.

Odbyło się też wręczenie nagród zwycięzcom Wiosennego konkursu Poetyckiego.

W kategorii klas I - III zwyciężyli uczniowie klasy I przygotowani przez p. H.Szulc.

 • I miejsce zajęła Kinga Sąsała "Róże",
 • II miejsce zajął Wojtek Paczkowski "Wiosna",
 • III miejsce zajęła Weronika Nowacka "Stokrotki".PREZENTACJA TALENTÓW

17 czerwca 2008r. Samorząd Uczniowski przygotował spotkanie z panią dyrektor i rodzicami. Celem spotkania było zaprezentowanie talentów i osiągnięć uczniów. Dzieci recytowły wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, opowiadały o swoich pasjach i osiągnięciach sportowych. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem teatralnym pt."Wygrana".
Na zakończenie wszyscy uczestnicy prezentacji odśpiewali piosenkę finałową "Ale to już było".ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

20 czerwca 2008r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie żegnali szkołę wierszem oraz piosenką, radośnie witając wakacje! Po raz ostatni spotkaliśmy się z uczniami klasy VI, którzy od września rozpoczną naukę w gimnazjum w Gniewkowie. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawcy p. M.Czeladki przygotowali przestawienie, w którym to złożyli "podziękowanie za trud, serce, cierpliwość, ciepło, bezpieczeństwo" swoim nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły.
Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe.
Następnie uczniowie rozeszli się do klas, w których odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami.WIKTOROWO

25 i 26 czerwca 2008r. 30 uczestników zajęć socjoterapeutycznej wzięło udział w biwaku w Wiktorowie. Wyjazd był dla dzieci atrakcją, gdyż organizatorzy zapewnili wiele ciekawych zajęć. Po zakwaterowaniu dzieci udały się na wycieczkę wokół jeziora oraz do źródełka św. Huberta. Pan przewodnik ciekawie opowiadał o historii tej okolic. Pogoda była super, więc kąpaliśmy się w jeziorze. Był też czas na wspinaczkę na ściance oraz na sprawdzian siły na surwiwalowym torze przeszkód.

Strona główna | O szkole | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego