Szkoła Podstawowa im.Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie


Idź do treści

Menu główne:


2010/2011

Z życia szkoly

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w środę 1 września 2010r.. Uczniowie odświętnie ubrani zebrali się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Iwona Senske serdecznie powitała wychowawców, rodziców, dzieci, a szczególnie uczniów klasy pierwszej.
Po wysłuchaniu przemówienia uczniowie z wychowawcami rozeszli się do klas.

Grono pedagogiczne pracuje w składzie:

 • Iwona Senske
 • Lidia Nowak
 • Halina Szulc
 • Arleta Kozłowska
 • Sławomir Derkowski
 • Marzanna Czeladka
 • Monika Czarniak
 • Karolina Lewandowska
 • Monika Seidel
 • Karolina Świtek
 • Agata Sokołowska.SPRZĄTANIE ŚWIATA

16 września 2010r. braliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata". Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem przygotował konkursy na temat ekologii. Po konkursach posprzątaliśmy najbliższą okolicę.

G:\zupelnie_nowa\images\zielony-wesoly-smietnik.gif
Error File Open ErrorDZIEŃ NAUCZYCIELA
13 października 2010r. uczniowie z klas: III i VI pod opieką pani Karoliny Świtek przygotowali uroczystą akademię z okazji "Dnia Nauczyciela". Na program uroczystości złożyły się wiersze oraz konkurs dla nauczycieli. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich pracownków szkoły drobne, "zdrowe" upominki.


PASOWANIE NA UCZNIA
Dnia 21 października 2010r. uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Dzieci musiały wybrać się w podróż do czterech krain, aby zasłużyć na nagrodę. W Krainie Śpiewu demonstrowały swoje umiejętności wokalne. W Krainie Pracy - solidność i wytrwałość. W Krainie Miłości umiejętność pracy w grupie i miłości do Ojczyzny. W Krainie Mądrości swoją wiedzę.

Po występie artystycznym i wykazaniu się umiejętnościami pani dyrektor Iwona Senske przyjęła w poczet społeczeństwa szkolnego: Kasię, Kacpra, Mateusza, Patryka i Jasia. Dzieci przyrzekały uczyć się pilnie i godnie reprezentować szkołę. Na pamiątkę uczniowie klasy I złożyli uroczyste "pieczęcie" - odciski palców w Kronice Szkolnej.

W progach szkoły klasę I krótkim programem artystycznym powitały dzieci z klasy II, a następnie wręczyły wykonane przez siebie upominki. Na zakończenie rodzice i uczniowie klasy I zaprosili klasę II oraz panią dyrektor na słodki poczęstunek.


G:\zupelnie_nowa\images\Slubowanie2010.png
Error File Open Error

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Dnia 25 października 2010r. w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Po uroczystym powitaniu wszystkich zebranych pani Halina Szulc przeczytała krótką bajkę o ziemniaku. Uczniowie wysłuchali również historii ziemniaka, a następnie wzięli udział w quizie.

Każda z klas przedstawiła krótki program artystyczny związany z obchodzonym świętem:

 • przedszkole i zerówka wystąpiły w przedstawieniu o warzywach i zaśpiewały piosenkę "Owocowy blus",
 • klasa VI zaśpiewała piosenkę "Jak ziemniaka głos, kukurydzy włos...",
 • klasa I wystąpiła w przedstawieniu o jesieni, robaczku zielonym,
 • klasa V opowiedziała historię groszku i kukurydzy,
 • klasa II - przedstawienie o chrzanie,
 • klasa IV - przedstawienie o ogrodniczce, pomidorze i bigosie,
 • klasa III - przedstawienie o warzywach "Ach to feler - westchnął seler".


Następnie odbył się konkurs dla pracowników szkoły (obieranie ziemniaków), który polegał na ułożeniu najdłuższego "węża" z obierek.

Po konkursach na sali gimnastycznej, uczniowie z wychowawcami udali się do klas, aby wykonać karykatury warzywno-owocowe (klasy I - III i przedszkole) oraz makiety (klasy IV - VI).

Na zakończenie obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka odbyła się prezentacja wytworów uczniów oraz degustacja przysmaków przyrządzonych z ziemniaków.HALLOWEEN

Dnia
29 października 2010r. w naszej szkole odbyła się "PARADA WAMPIRÓW", czyli halloween. Uczniowie prezentowali swoje straszne przebranie. Samorząd Uczniowski zorganizował wiele konkursów, np. łowienie jabłek, przejście pod kijem "samobijem", rzuty duchem. Odbył się również quiz z języka angielskiego. Najlepsi przebierańcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Wszyscy świetnie się bawili, a w przerwach można było skosztować słodkości, które przygotowały mamy uczniów.

G:\zupelnie_nowa\images\rozne-przebrane-postacie.gif
Error File Open ErrorROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada przypada 92 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 9 listopada 2010r. odbyła się z tej okazji uroczysta akademia przygotowana przez panią Marzannę Czeladkę. Uczniowie z klas V - VI przedstawili piękny montaż słowno - muzyczny.


WYCIECZKA DO SZAFARNI
Dnia 10 listopada 2010r. kilkoro uczniów z klasy VI uczestniczyło w wycieczce do Szafarni połączonej z warsztatami w ramach Gminego Klubu Promocji Zdolnych. Uczniowie brali udział w zajęciach plastycznych oraz słuchali muzyki Fryderyka Chopina.

Ośrodek Chopinowski w Szafarni powstał dla upamiętnienia pobytu młodego Fryderyka Chopina. Obecnie ośrodek prowadzi przede wszystkim działalność koncertową.


WYCIECZKA DO TORUNIA
Dnia 23 listopada 2010r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Torunia. W programie wycieczki znalazło się m.in. zwiedzanie jedynego w Europie Żywego Muzeum Piernika, czyli wciąż działającej XVI-wiecznej piekarni. Uczniowie brali udział w pokazie tradycyjnego wypieku pierników.

Nie zabrakło również czasu na obejrzenie filmu pt. "Biała i Strzała podbijają kosmos w 3D" w Cinema City.


ANDRZEJKI
26 listopada 2010r. już po raz kolejny Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. W przerwach zabawy tanecznej było wiele różnych konkursów i wróżb. Jak zwykle dużą popularnością cieszył się sklepik ze słodkościami i napojami. Wszyscy świetnie się bawili.


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
14 grudnia 2010r. w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Uczniowie razem z nauczycielami wykonali m.in. różne ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne. Zarobione pieniądze wzbogaciły budżet Samorządu Uczniowskiego.


ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE
Do naszej szkoły Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło 21 grudnia 2010r.. Po wspólnym śpiewaniu kolęd, recytacji wierszy, był czas na złożenie sobie życzeń. Po przekazaniu światełka, uczniowie zabrali je do swoich domów.


WIGILIA SZKOLNA
22 grudnia 2010r. odbyła się Wigilia Szkolna z udziałem rodziców. Najpierw uczniowie wystąpili w Jasełkach, a później były życzenia i wspólne dzielenie się opłatkiem. Przy herbacie i śpiewaniu kolęd upłynął ostatni dzień przedświąteczny w szkole.

G:\zupelnie_nowa\images\rysunek-malej-choinki.gif
Error File Open ErrorDZIEŃ BABCI I DZIADKA

19 i 21 stycznia 2011r. do szkoły zaproszeni zostali babcie i dziadkowie. Zebrani obejrzeli programy przygotowane przez dzieci z przedszkola i klas I - III. Po przedstawieniach uczniowie razem ze swoim babaciami i dziadkami brali udział w różnych konkursach. Nie zabrakło również wspólnego poczęstunku.
Dziękujemy Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie.

G:\zupelnie_nowa\images\DzienBabci2011_1.png
Error File Open Error
G:\zupelnie_nowa\images\DzienBabci2011_2.png
Error File Open Error
G:\zupelnie_nowa\images\DzienBabci2011_3.png
Error File Open ErrorZABAWA KARNAWAŁOWA

Dnia 28 stycznia 2011r. odbyła się w szkole zabawa karnawałowa. Każda klasa przygotowała i wystąpiła w "śmiesznym" przedstawieniu. Było wiele konkursów, loteria fantowa, a na koniec Święty Mikołaj przyniósł uczniom słodkie upominki.DZIEŃ KOBIET

Z okazji "Dnia Kobiet" uczniowie pod kierunkiem pana S.Derkowskiego przygotowali humorystyczny program artystyczny. Były życzenia oraz kwiaty od uczniów.

G:\zupelnie_nowa\images\pek-czerwonych-tulipanow.gif
Error File Open Error

POWITANIE WIOSNY
Dnia 21 marca 2011r. uczniowie razem z wychowawcami "przygotowali" Marzannę, kanapki i sałatki wiosenne. Przez wieś przeszedł barwny korowód. Dzieci niosły Marzannę, by ją spalić. Następnie odbyła się degustacja wcześniej przygotowanych potraw.


WYCIECZKA DO TEATRU
Dnia 22 marca 20011r. przedszkolaki, zerówka oraz uczniowie klas I - III pojechali do teatru, do Torunia.


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W dniach 28 - 30 marca 2011r. uczniowie naszej szkoły brali udział w rekolekcjach.


ŚWIĘTO KSIĄŻKI
W szkole jak co roku zorganizowano "Święto Książki". W tym roku szkolnym 12 kwietnia 2011r. poświęcono je duńskiemu baśniopisarzowi H.Ch.Andersenowi.

Wiele prawd podanych w jego baśniach ma wymiar ponadczasowy, uniwersalny. Dla przedszkolaków i uczniów z klas I - III zorganizowano Andersenadę. Dzieci przebrały się za wybrane postaci z baśni, np. Calineczki, Królowe Śniegu, Cesarze, Ropuchy. Przygotowano zabawy i konkursy z nagrodami. Podczas różnych zadań uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością baśni. Tym samym baśniopisarzowi złożono hołd i podziękowanie za takie piękne baśnie:

"Ty żyjesz, chociaż martwe masz powieki,
Bo w sercach dzieci trwać będziesz na wieki."

G:\zupelnie_nowa\images\figura107.gif
Error File Open Error
G:\zupelnie_nowa\images\polka_ksiazkami.gif
Error File Open ErrorDZIEŃ ZIEMI

Z okazji "Dnia Ziemi" pani Agata Sokołowska ogłosiła szkolny konkurs pt."LAS CAŁKIEM BLISKO NAS", a uczniowie klasy VI przygotowali prezentacje multimedialne. Dnia 19 kwietnia 2011r. roztrzygnięto dwa konkursy: plastyczny oraz na zbiórkę baterii. Oprócz tego klasa VI przedstawiła swoje prezentacje na temat lasu.

Najwięcej baterii przynieśli: Kasia Rogozińska z klasy I oraz Kuba Paczkowski z klasy VI.


Szkolny konkurs z okazji Dnia Ziemi pt. "LAS CAŁKIEM BLISKO NAS"

Klasy I - III przygotowały leśne zwierzątko - forma przestrzenna:

Klasa I: Mateusz Nowicki, Kacper Senske, Kasia Rogozińska, Jaś Łapicz, Patryk Drzewucki


Klasa II: Hubert Bubiak, Małgosia Paczkowska, Krystian Krempeć, Mikołaj Zawada, Konrad Pluta

Klasa III: Hubert Nowicki, Jagoda Krempeć, Kacper Skonieczka, Tomek Basiński, Julia Sobierajska, Agata Kozak, Norbert Piątek


Klasy IV - VI przygotowały prace plastyczne:

Klasa IV: Marysia Zawada, Kinga Sąsała, Wiktoria Wójcik, Mikołaj Frankowski, Weronika Nowacka, Julia Kozak, Martyna Głowacka, Norbert Pawlak, Błażej Czaja, Paulina Kołodziejczyk, Krystian Rafiński, Marcin Rafiński, Czarek Wołoszyn

Klasa V: Aleksandra Kubicka, Miłosz Ignacyk, Konrad Majewski

Klasa VI (prezentacje multimedialne/konkurs plastyczny): Martyna Cegielska, Liliana Lewandowska, Zyta Głowacka, Marta Lewandowska, Gosia Gąsiorek, Mikołaj Szwagrzyk, Wojtek Marczak, Krzyś Senske, Paulina Wójcik, Dawid Paczkowski, Kuba Paczkowski.


KONSTYTUCJA 3 MAJA
Dnia 29 kwietnia 2011r. uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. M.Czarniak zaprezentowali montaż z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r. przybliżając nam historię.

G:\zupelnie_nowa\images\polska-flaga.gif
Error File Open Error

„Trzeci maj”
Witaj majowa jutrzenko,
świeć naszej polskiej krainie,
ucieszymy Ciebie piosenką
przy hulance i przy winie.
Witaj Maj, Trzeci Maj!
u Polaków błogi raj!
Nierząd braci naszych cisnął.
gnuśność w ręku króla spała,
a w ten Trzeci Maj zabłysnął
i nasza Polska powstała.
Witaj Maj, piękny Maj
Wiwat wielki Kołłątaj!

G:\zupelnie_nowa\images\polska-flaga.gif
Error File Open Error

ŚWIĘTO SZKOŁY
Dnia 9 maja 2011r. z okazji pierwszej rocznicy nadania imienia Księstwa Gniewkowskiego w Szkole Podstawowej w Murzynnie odbyły się uroczystości rocznicowe. Więcej...

G:\zupelnie_nowa\images\rycerz1.gif
Error File Open ErrorWYCIECZKA SZKOLNA - AGRODEO Gospodarstwo Agroturystyczne

Dnia 18 maja 2011r. uczniowie z klas IV - VI wyjechali na trzydniową wycieczkę do Godawy (koło Gąsawy).

Dzień I
Uczniowie mieli możliwość obcować z końmi, były prezentacje konia, sprzętu jeździeckiego, siodłania i jazdy. Nie zabrakło omówienia podstaw ras koni, budowy, podstaw pielęgnacji, przejażdżek w siodle oraz nauki jazdy konnej. Zorganizowano konkursy, gry i zabawy z nagrodami. Było ognisko pieczenie kiełbasek oraz nocne podchody.

Dzień II
Dzień rozpoczęto m.in. od obserwacji codziennych prac w stajni, zwiedzania okolic. Uczniowie brali udział w zawodach strzeleckich. Nie zabrakło rozgrywek sportowych.

Dzień III
Zorganizowano Mistrzostwa w ujeżdżaniu Byka Rodeo o puchar i pieszą wycieczkę ścieżką nad jeziorem do Wenecji. W Wenecji zwiedzano Ruiny Zamku i Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Następnie rozstrzygnięto konkursy i wręczono nagrody. Po południu uczniowie wrócili do Murzynna.


DZIEŃ MATKI
W dniu
26 maja 2011r. gościliśmy w naszej szkole bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka - mamy. Z tej okazji uczniowie klas I - III wraz z wychowawczyniami przygotowali uroczystość. Dużo wcześniej wręczyli mamom zaproszenia, wykonali piękne laurki i przygotowali bukieciki kwiatów. W tym szczególnym dniu przygotowali sałatkę owocową, a następnie wystąpili w przedstawieniu pt."Calineczka". Były również wiersze i piosenka dla mam.

Po części artystycznej przyszła kolej na słodki poczęstunek.

Tego dnia nie zabrakło też konkursów i zabaw dla mam i ich pociech.

Było dużo śmiechu i radości. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

G:\zupelnie_nowa\images\niebieskaroza.gif
Error File Open Error


DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął w atmosferze sportowej. Pan Sławomir Derkowski przygotował rozgrywki sportowe dla uczniów z klas IV - VI. Odbył się również mecz piłki ręcznej - nauczyciele i rodzice kontra uczniowie. Uczniowie z klas I - III uczestniczyli w konkursach sportowych: slalomie z kubkami wody, skokach w workach i innych. Nie zabrakło również poczęstunku, były lody, napoje i kiełbasa. Pogoda nam dopisała, było ciepło i słonecznie.


PIKNIK INTEGRACYJNY
Dnia 2 czerwca 2011r. uczniowie z klasy V i VI pojechali na PIKNIK INTEGRACYJNY zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Warzynie. Uczniowie brali udział w różnych konkursach zręcznościowych.


TURNIEJ ŚWIETLIC
Uczennice naszej szkoły brały udział w TURNIEJU ŚWIETLIC, gdzie wywalczyły I miejce. Przez trzy dni uczestniczyły również w warsztatach: lepiły z gliny różne przedmioty, np. wazony oraz brały udział w nagraniu bajki pt. "Kot w butach". Więcej


WYCIECZKA DO "FAMILY PARKU"
Dnia 20 czerwca 2011r. dzieci z "zerówki" i klas I - III pojechały na wycieczkę do "Family Parku" do Bydgoszczy. Tam czekało na nich mnóstwo atrakcji. Niesamowita dawka aktywności psychoruchowej, pełne emocji odkrywanie niezliczonych labiryntów Figloraju, zdobywanie ścianki wspinaczkowej, wyścigi autkami akumulatorowymi, kolorowa bitwa z armatkami pneumatycznymi. W swojej pracowni odwiedziliśmy również profesora Ciekawskiego. Wzięliśmy udział w pokazie odkrywającym tajemnicze zjawiska z różnych dziedzin nauki oraz obejrzeliśmy wystawę, na której zaprezentowane były widowiskowe zjawiska fizyczne. Atrakcją było również malowanie twarzy. Mimo brzydkiej pogody za oknem humory dopisywały wszystkim. Zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do domu.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Dnia 22 czerwca 2011r. zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy. Najlepsi uczniowie zostali nagordzeni. Klasa V pożegnała klasę VI, która od września będzie kontynuować naukę w gimnazjum. Pani Dyrektor życzyła wszystkim dobrego wypoczynku. Uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.


WYCIECZKA NAD MORZE
W dniach 24 - 25 czerwca 2011r. uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach świetlicy socjoterapeutycznej, udali się na wycieczkę do Dźwirzyna koło Kołobrzegu.

Pierwszego dnia było zwiedzanie Kołobrzegu, zobaczyć można było m.in. pomnik Zaślubin Polski z morzem, latarnię morską.

Po obiadokolacji było zapoznanie się z najbliższą okolicą, spacer miasteczkiem, zejście na plażę - przywitanie z morzem. Na plaży były gry i zabawy rekreacyjno - sportowe. Wieczorem było ognisko z pieczeniem kiełbasek i rozgrywki sportowe, m.in. gra w siatkówkę, mecz piłki nożnej.

G:\zupelnie_nowa\images\statekpirat.png
Error File Open Error

Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się na spacer nad morze, gdzie zobaczyliśmy port w Dźwirzynie i budowaliśmy różne "budowle" z piasku. Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną.

Strona główna | O szkole | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego