Nadanie imienia

Święto szkoły

NADANIE IMIENIA SZKOLE

7 maja 2010r. był ważnym dniem dla całej społeczności szkolnej. W 65 rocznicę wznowienia działalności oświatowej po wojnie w naszej szkole odbyła uroczystość nadania imienia szkole. Szkole nadano imię Księstwa Gniewkowskiego. Uroczystość rozpoczęła Mszą Świętą odprawioną w intencji nauczycieli i uczniów, na której poświęcono sztandar oraz tablicę pamiątkową. Na jednej stronie sztandaru widnieje godło Polski, a na drugiej - rycerz na koniu. Po odprawionej Mszy Świętej wszyscy udali się do szkoły, gdzie rodzice przekazali sztandar na ręce pani dyrektor Iwony Senske, a dalej przejęli go uczniowie. Po odczytaniu przez przewodniczącego Rady Miejskiej Janusza Kozłowskiego uchwały o nadaniu imienia szkole, zaproszeni goście złożyli życzenia, a następnie uczniowie wystąpili w przedstawieniu o średniowiecznych rycerzach, książętach władających dawniej ziemiami gminy Gniewkowo. Dziewczęta z klasy III i V wystąpiły w tańcu nowoczesnym.

Na tę uroczystość przybyło wielu gości, np. przedstawiciele władz oświatowych, radni powiatowi, dyrektorzy pozostałych gminnych szkół, rodzice i emerytowani nauczyciele.
Po występach zaproszeni goście udali się na poczęstunek i zwiedzanie szkoły.

G:\zupelnie_nowa\images\rozkwitajacy-niebieski-kwiatek.gif
Pełny ekranWsteczPlayDalej