Szkoła Podstawowa im.Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie


Idź do treści

Menu główne:


2015/2016

Z życia szkoly

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Dnia 1 września 2015 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli. Nastepnie uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami.


ZAWODY SPORTOWE
Dnia 18 września 2015r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w zawodach sportowych.


SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia
22 września 2015r. uczniowie oraz przedszkolaki wzięli udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA, posprzątali boisko i najbliższą okolicę.


V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Dnia 25 września 2015r. nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji edukacyjnej, która polegała na zachęcaniu wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie z klasy IV byli egzminatorami oraz asystentami. Zaopatrzeni byli w losy i przypytywali kolegów oraz osoby dorosłe. Byli również w Ośrodku Zdrowia i w sklepie, gdzie przepytali napotkane osoby. Dorosli mogli popisać się przed dziećmi znajomością trudnych przypadków mnożenia. Dla wszystkich to była nauka połączona z zabawą.
Osoba, która w tym dniu zdała egzmin ze znajomości tbliczki mnożenia uzyskała tytuł: MT EXPERT.


WYCIECZKA DO LASU
Dnia
6 października 2015r. nasza szkoła wyjechała na wycieczkę edukacyjną do lasu, do Balczewa.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia
13 października 2015r. uczniowie pod kierunkiem pani Karoliny Świtek przygotowali akademię na temat pracy nauczycieli. Samorząd Uczniowski złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, wręczył kwiaty i kartki z życzeniami.


PASOWANIE NA UCZNIA
Dnia
15 października 2015r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Wśród wszystkich uczniów wyróżniali się uczniowie z klasy I. Na swoją uroczystość zaprosili rodziców i krewnych. Przybyła również zła czarownica, która zmieniła wszystkie pierwszaki w przedszkolaki. Na szczęście zjawiła się też dobra wróżka, która znalazła sposób na złe zaklęcie. Uczniowie wybrali się do czterech krain - udowodnili, że potrafią pracować, śpiewać, recytować i zły czar prysł. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Po odczytaniu jego treści uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły.
Dzieci obiecały być dobrymi uczniami, szanować przybory szkolne, dbać o swoją klasę i szkołę, szanować swoich rodziców, nauczycieli i kolegów. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Iwona Senske pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie.
W poczet uczniów przyjęci zostali: Kacper Banaszak, Oktawian Frankowski, Filip Keller, Maciej Lewandowski i Kacper Marczak.
Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy. W progach szkoły klasę I powitali uczniowie z klasy II, którzy wręczyli młodszym kolegom drobne upominki oraz wspólnie zaśpiewali i zatańczyli. Obie klasy zostały przygotowane przez wychowawczynię - panią Karolinę Lewandowską.
Po uroczystości uczniowie, ich rodzice oraz pani dyrektor udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada 2015r.
odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 97-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. 11-ty listopada to wielka data - symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Akademię przygotowali uczniowie z klas III - V pod kierunkiem pani Moniki Czarniak. Uczniowie przybliżyli nam najważniejsze fakty z trudnej historii Polski - okresu zaborów, I wojny światowej, walki naszych przodków o niepodległość.

"Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa."


KIERMASZ ROGALI
10 listopada 2015r. Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz rogali, który cieszył się dużą popularnością. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji kiermaszu.


ZABAWA ANDRZEJKOWA

Dnia 27 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa połączona z wróżbami. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski wraz ze swoim opiekunem, panią Moniką Czarniak. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości. Poznali również imiona swoich wymarzonych partnerów.
Oprócz wróżb wszyscy chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm swojej ulubionej muzyki. Nie obyło się bez konkursów, np. tańca na gazecie, tańca z balonem oraz „MAM TALENT”. Dzięki rodzicom uczniów w sklepiku nie zabrakło odrobiny słodyczy, np. rogalików. Wszyscy uczniowie opuścili zabawę w dobrych i radosnych nastrojach!


WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK
10 grudnia 2015r.
uczniowie naszej szkoły w ramach Mikołajek, wyjechali na wycieczkę do fabryki bombek w Gnieźnie.
Zwiedzanie fabryki obejmowało cztery główne działy produkcji. W dziale
„dmuchania” zobaczyli jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe.

W II etapie –
„Srebrzalni” pokazano jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji.

Następnym etapem było zwiedzanie
lakierni, gdzie bombki choinkowe nabrały różnorakich kolorów.

Później uczniowie udali się na
dekoratornie, gdzie wykwalifikowany zespół dekoratorów, nadaje bombce wyjątkowy, unikalny wygląd. Podpatrzyli jak kulki nabierają pięknych barw, a także przyjrzeli się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory.

Na samym końcu uczniowie mieli możliwość obejrzenia aktualnych trendów, które dominowały w okresie świątecznym, a w
sklepiku nabyli bombki i inne ozdoby choinkowe.

Poza zwiedzaniem fabryki dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których poznały tajniki dekoracji, pakowania bombek. Uczniowie dekorowali cztery bombki w różnych rozmiarach, a własnoręcznie pomalowane bombki mogli ze sobą zabrać do domu.


KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH
Dnia 14 grudnia 2015r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH wykonanych przez uczniów oraz Artystów Malujących Ustami i Nogami.WIGILIA SZKOLNA

Dnia 22 grudnia 2015r. odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia Szkolna, w której uczestniczyli rodzice, zaproszeni goście i cała społeczność szkolna. Uczniowie wraz z opiekunami przedstawili „JASEŁKA”. Po przedstawieniu było składanie życzeń i wspólny śpiew kolęd. Nie zabrakło poczęstunku. Wszyscy byli w świątecznym nastroju.

G:\zupelnie_nowa\images\choinka1.gif
Error File Open ErrorZABAWA CHOINKOWA

Dnia 15 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyła się ZABAWA CHOINKOWA. Tego dnia nie było lekcji, a mile widziane było przebranie. Uczniowie pod kierunkiem pani Arlety Kozłowskiej wystąpili w przedstawieniu o porach roku.
Ten dzień, to dzień zabaw i konkursów, które przygotował Samorząd Uczniowski, m.in. na najciekawsze przebranie, taniec na gazecie. Nie zabrakło zabawy tanecznej i poczęstunku.
Na zakończenie odwiedził dzieci Święty Mikołaj, który wręczył paczki.


ZAJĘCIA POCZAS FERII

  • 19 stycznia 2016r. (we wtorek) odbyły się warsztaty decupage, na których uczestnicy ozdabiali talerze (upominki dla babć i dziadków).
  • 20 stycznia 2016r. (w środę) odbyły się zajęcia artystyczne i zajęcia sportowe. Uczniowie wykonali kartki – filiżanki dla babć i dziadków oraz stworzyli „koty” z butelek i gazet. Międzyczasie uczniowie rozegrali w mecz w siatkówkę.
  • 26 stycznia 2016. (we wtorek) odbyły się konkursy plastyczne i turniej gier planszowych.
  • 27 stycznia 2016r. (w środę) odbyły się zajęcia badawcze: badania meteorologiczne, doświadczenia przyrodnicze, na których uczniowie w ciekawy sposób przeprowadzali ćwiczenia i obserwacje.DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 4 lutego 2016r. w naszej szkole gościli …


WYCIECZKA DO KINA I DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ
Dnia
29 lutego 2016 roku po Rekolekcjach Wielkopostnych, które odbyły się w kościele w Murzynnie nasza szkoła wybrała się na "podbój" Inowrocławia. Uczniowie uczestniczyli w seansie filmowym "Misiek w Nowym Jorku" w kinie KINOMAX w Inowrocławiu. Oprócz tego uczniowie zostali "wciągnięci" w świat książek, gdyż brali udział w zajęciach w Bibliotece Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.PATROL SAPERSKI W SZKOLE

Dnia 7 marca 2016r. w godz. 9.30 – 11.10 z wizytą w szkole gościliśmy patrol saperski nr 15 z II Pułku Wojsk Inżynieryjnych w Inowrocławiu.
Wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w spotkaniu na sali gimnastycznej oraz w pokazach na boisku szkolnym.
Oprócz prelekcji każdy uczeń mógł zobaczyć/ dotknąć sprzęt saperski, części znalezionych niewypałów, samochód patrolu, a także wziąć udział w poszukiwaniach na terenie boiska.


G:\zupelnie_nowa\images\2015_2016\Wojsko\podziekowanie2.png
Error File Open Error
G:\zupelnie_nowa\images\2015_2016\Wojsko\podziekowanie1.png
Error File Open ErrorDZIEŃ KOBIET

Dnia 8 marca 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet oraz przypadającego 10 marca Dnia Mężczyzny. Chłopcy przygotowali występy i życzenia. Nie zabrakło pysznej i słodkiej niespodziankę od Męskiej CZĘŚCI naszej społeczności.


TYDZIEŃ PLASTYCZNY

Od 14 do 18 marca 2016r. w szkole odbywały się zajęcia plastyczne. W poniedziałek uczniowie malowali kapelusze i koszulki – „Każdy może być artystą, czyli malujemy na wszystkim”. We wtorek odbył się pokaz mody wiosennej, czyli prezentacja ubrań pomalowanych w poniedziałek. W środę odbyło się rysowanie komiksu pt. „Dzień z życia ucznia” oraz prezentacja postaci Kazimierza Grusa – artysty, karykaturzysty urodzonego w Murzynnie. W czwartek odbyło się malowanie zwierząt i quiz nt. „Najsłynniejsze obrazy świata”. W ostatni dzień uczniowie ozdabiali jajo kury Olbrzymki. Wspólne kolorowanie pisanki.TYDZIEŃ Z PRZYRODĄ

W dniach 18.03.16r. – 23.03.16r. uczniowie brali udział w „Tygodniu z przyrodą”. Cykl zajęć był poświęcony zwierzętom, które towarzyszą człowiekowi.
Hasłem piątkowych zajęć były „zwierzęta wokół nas” – uczniowie podczas warsztatów przygotowywali plansze opisujące zwierzęta, zawierające ciekawe informacje.
„Zdrową surówką wiosnę czas zacząć" - pod takim hasłem upłynął drugi dzień w ramach "Tygodnia z przyrodą". Uczniowie z klasy IV i VI przygotowali przepyszne: surówkę wiosenną i sałatkę grecką, którymi częstowali wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Aby lepiej zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia, wszystkie walory poszczególnych składników uczniowie dokładnie omówili oraz przygotowali w formie plakatów. Dla miłośników zdrowia udostępniono również przepisy degustowanych sałatek.
Kolejny dzień z przyrodą rozpoczął się od konkursu wiedzy z zakresu przyrody, do którego przystąpili uczniowie klas IV, V i VI. Następnie do naszej szkoły przyjechała pani Karolina Kalisz - weterynarz, prowadząca gabinet weterynaryjny 4 Łapy. Pani Karolina Kalisz zrobiła naszym dzieciom niezwykłą niespodziankę - przywiozła swojego psa "Edzia". Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak opiekować się zwierzętami domowymi, ale największą frajdę sprawiło im słuchanie bicia psiego serduszka.POWITANIE WIOSNY

21 marca 2016r. w pierwszy "Dzień Wiosny", jak co roku zgodnie z naszą szkolna tradycją wyruszyliśmy na poszukiwania pierwszych oznak Wiosny. Na poszukiwania zabraliśmy ze sobą "Marzannę", naszą szkolną, zimową pannę, którą zostawiliśmy na spacerze, aby do naszej szkoły i do Murzynna przybyła Pani Wiosna.DRZWI OTWARTE I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

22 marca 2016r. odbyły się w naszej szkole "Drzwi Otwarte". Odbył się również Kiermasz Wielkanocny. Oprócz zwiedzania szkoły można było obserwować zajęcia otwarte:Przyroda od kuchni (p.Marzena Czeladka), Spotkanie z matematyka (p.Monika Czarniak), Gimnastyka dla dzieci (p.Halina Szulc), Angielski na wesoło (p.Monika Seidel -Gołębiewska) i zajęcia artystyczne (p.Arleta Kozłowska). Ponadto, odbyły się konsultacje z pedagogiem i psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Inowrocławiu.


WIZYTA PANI LEŚNIK

Na zaproszenie Pani Doroty Gliwińskiej i całej szkolnej społeczności dnia 6 kwietnia 2016r. przybyła do nas Pani Agnieszką Zając, leśniczy z Nadleśnictwa Gniewkowo. To była ciekawa lekcja przyrody, podczas, której poznaliśmy wiele ciekawostek na temat lasu, jego szaty roślinnej i mieszkańców. Dziękujemy pani Agnieszce za ogromną porcję wiedzy i mile spędzony czas.
Dziękujemy również Panu Stanisławowi Słomińskiemu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Gniewkowo za umożliwienie nam udziału w prelekcji o polskich lasach.
Proszę pamiętać, że zawsze będzie Pan przyjacielem szkoły.


G:\zupelnie_nowa\images\las.png
Error File Open ErrorPASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 7 kwietnia 2016r. w szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów z pierwszej klasy. Chłopcy musieli wykazać się znajomością liter, postaci bajkowych, pięknie recytowali wiersze oraz rozwiązywali zagadki i rebusy czytelnicze. Pani Dyrektor uroczyście pasowała uczniów na czytelników biblioteki szkolnej.


WYCIECZKA DO TEATRU
Dnia 12 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do teatru w Inowrocławiu. Młodsi obejrzeli przedstawienie pt. "Kot w butach", a starsi - "Ania z Zielonego Wzgórza". Nie zabrakło spaceru po Starym Mieście oraz Solankach. Wszyscy w dobrych humorach wrócilido szkoły.PROJEKT HISTORYCZNY - KWIECIEŃ
W naszej szkole ...


WYCIECZKA DO WOJSKA W INOWROCŁAWIU
Dnia 22 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na "Drzwi Otwartych Koszar", które odbyły się w 2 Inowrocławskim Pułku Inżynieryjnym im. gen. Jakuba Jasińskiego w Inowrocławiu. Uczniowie zwiedzali koszary wojskowe, strzelali z broni, oglądali prezentacje multimedialne. Nie zabrakło pysznej grochówki.


POŻEGNANIE PANI AGNIESZKI OCZKI
Dnia 29 kwietnia 2016r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pożegnali Panią Agnieszkę Oczki, która wiele lat pracoweała w sekretariacie naszej szkoły. Nie zabrakło podziękowań i życzeń.AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 29 kwietnia 2016r.
BIEG 966

PLENER MALARSKI
Dnia 20 maja 2016r.TYDZIEŃ SPORTOWY
Strona główna | O szkole | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego